Pipety plastikowe wielomiarowe, serologiczne

Strona główna/Plastiki laboratoryjne/Pipety plastikowe/Pipety plastikowe wielomiarowe, serologiczne

Plastikowe pipety wielomiarowe, serologiczne – charakterystyka

Pipety wielomiarowe, serologiczne to przyrządy z tworzywa sztucznego, które służą do dokładnego odmierzania i przenoszenia cieczy. Zazwyczaj są jednorazowego użytku. Przeznaczone są głównie do pracy w dziedzinie mikrobiologii, hodowli komórkowej i hodowli tkankowej.

Plastikowe pipety wielomiarowe posiadają precyzyjną skalę umożliwiającą dokładne odmierzenie pożądanej objętości cieczy, dzięki czemu osiągane są dokładne i dość powtarzalne wyniki. Plastikowe pipety serologiczne są zwykle kodowane barwnie, co ułatwia szybką identyfikację pojemności pipety.

Aby plastikowe pipety serologiczne mogły spełniać swoją funkcję, wymagają narzędzia zewnętrznego do pobierania i wypuszczania cieczy z pipety. Mogą to być specjalne smoczki i gruszki do pipet lub praktyczne pompki i pipetory.

Pipety plastikowe wielomiarowe, serologiczne – zastosowanie

Pipety plastikowe serologiczne są odmianą plastikowych pipet wielomiarowych. Wykonane są najczęściej z PS i sprawdzają się zwłaszcza w hodowli komórkowej i tkankowej, a także w mikrobiologii. Plastikowe pipety serologiczne mogą mieć skalę dwukierunkową, ułatwiającą odczyt, a także dodatkowe bawełniane zatyczki zapobiegające kontaminacji pipetora.

  • Jednorazowe pipety serologiczne, wykonane z tworzywa sztucznego, z kolorowymi, bawełnianymi zatyczkami, ułatwiającymi identyfikację objętości. Zgodne z niemieckimi normami jakości. Jednoczęściowa konstrukcja pozwala zwiększyć dokładność (>98%) i odporność na uszkodzenia. Wolne od pirogenów, niehemolityczne, nietoksyczne dla komórek. [ zobacz więcej ]
  • Wysokiej jakości pipety serologiczne szwajcarskiej firmy TPP. Wykonane z polistyrenu. Posiadają wyraźną, dwukierunkową skalę oraz zatyczkę z bawełnianej waty. Końcówki są kodowane kolorystycznie, co uniemożliwia omyłkowe zastosowanie pipety o niewłaściwej pojemności. Pipety są niecytotoksyczne, niepirogenne i niehemolityczne. [ zobacz więcej ]
  • Pipety serologiczne z polistyrenu. [ zobacz więcej ]

kontakt telefoniczny

Kontakt e-mail