Pudełka ochronne transportowe – charakterystyka

Pudełka ochronne transportowe przeznaczone są do przechowywania i transportu naczyń laboratoryjnych wraz z zawartością. Pojemniki transportowe wykonane są z materiałów o dużej wytrzymałości mechanicznej, dzięki czemu nadają się również do bezpiecznego przenoszenia ciężkich butelek z odczynnikami.

Dostępne są pudełka transportowe ze styropianu (idealne do przenoszenia butelek), a także z polipropylenu (PP), polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) i poliwęglanu (PC). W ofercie posiadamy także specjalne pojemniki ochronne do transportu substancji niebezpiecznych.

Dostępne są także praktyczne akcesoria do skrzynek, które ułatwiają bezpieczne i stabilne przenoszenie w pojemnikach transportowych butelek i małych naczyń.

Pudełka ochronne transportowe – podział i zastosowanie

  • Styropianowe pojemniki transportowe – idealnie sprawdzą się do bezpiecznego przechowywania i transportu butelek szklanych, bez ryzyka ich stłuczenia. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość. Styropianowe pojemniki transportowe są ponadto lekkie i nie wchłaniają wilgoci.
  • Skrzynie transportowe – przeznaczone do przechowywania i transportu ciężkich butelek laboratoryjnych wraz z odczynnikami. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość mechaniczna, a także w niektórych przypadkach odporność chemiczna i termiczna.