Podkategorie

  Worki i pojemniki na odpady – charakterystyka:

  Utylizacja to bardzo istotny aspekt pracy z materiałami niebezpiecznymi. Każde miejsce, takie jak laboratorium, instytut badawczy czy punkt medyczny powinno być przygotowane do właściwego zagospodarowania odpadów wymagających specjalnego traktowania i przechowywania.

  W tym celu stosuje się odpowiednie pojemniki i worki z oznaczeniami, które są dostosowane do rodzaju pozostałości. Ostrzegawcze naklejki i etykiety pozwalają uniknąć wielu zagrożeń wynikających z kontaktu z materiałem niebezpiecznym.

  Worki i pojemniki na odpady – zastosowanie:

  – worki na odpady – dostępne w wielu różnych rozmiarach i różnego przeznaczenia. Charakteryzują się dużą odpornością na uderzenia i wytrzymałością chemiczną. Przeznaczone do przechowywania odpadów medycznych, laboratoryjnych, z polem opisowym lub bez, niektóre z możliwością autoklawowania.

  – pojemniki i stojaki na odpady – przeznaczone do czasowego składowania odpadów laboratoryjnych, szklanych, do usuwania ostrych przedmiotów, np. igieł, skalpeli. Idealnie sprawdzają się w magazynach materiałów niebezpiecznych biologicznie, stabilne, o wysokiej wytrzymałości chemicznej. Niektóre dostępne z oznaczeniami Biohazard. Występują w wersji stołowej, podłogowej lub do montażu na ścianie.


  Kontakt telefoniczny
  Kontakt e-mail