Podkategorie

Fiolki szklane i zamknięcia –  charakterystyka

W prezentowanej kategorii proponujemy Państwu szeroki wybór fiolek i zamknięć, wykorzystywanych w wielu dziedzinach nauki i przemysłu. Fiolki szklane różnią się nie tylko pojemnością i kolorem szkła, z którego są wykonane, lecz także kształtem dna i rodzajem zamknięcia.

Na rynku są również dostępne specjalne fiolki dedykowane do konkretnych urządzeń.

W naszej ofercie posiadamy fiolki szklane do autosamplerów najbardziej popularnych producentów, fiolki do HPLC oraz fiolki do przechowywania próbek ze szkła białego, oranżowego lub niebieskiego, o różnych wysokościach i kształtach dna.

Fiolki szklane i zamknięcia – podział i zastosowanie

Fiolki gwintowane są zamykane zakrętką wykonaną z tworzywa sztucznego lub z metalu. Zakrętki dostępne są w wersjach z otworem lub bez, a także zakrętki ze zintegrowanymi septami.

Fiolki zamykane kapslem  – w ofercie posiadamy kapsle w wielu kolorach, średnicach oraz otwierane na różne sposoby. Do wyboru są kapsle pełne, ze zrywaną częścią środkową lub z otworem.  Do zamykania fiolek z kapslami niezbędne jest wykorzystanie specjalnych urządzeń do zamykania lub ich otwierania – są to kapslownice.

Zarówno do zakrętek jak i kapsli można dobrać odpowiednie septy. Mają one za zadanie uszczelnienie zamknięcia i w niektórych wariantach pozwalają na wielokrotne przekłuwanie ich igłą, w celu pobrania zawartości.

Niekiedy zamknięcia do fiolek sprzedawane są oddzielnie. W przypadku problemu z doborem pasujących zamknięć do wybranych fiolek prosimy o kontakt. Nasi doradcy techniczni zawsze chętnie pomogą w doborze odpowiedniego produktu.

W przypadku pracy z bardzo małymi objętościami wykorzystywane są mikrowkłady oraz sprężynki przeznaczone do ich stabilizacji wewnątrz fiolki.

W naszej ofercie handlowej posiadamy również pudełka i statywy przydatne do przechowywania i transportowania fiolek. Pudełka i statywy na fiolki szklane są wygodne w użyciu i łatwe do utrzymania w czystości.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail