Produkty z tej kategorii

Lupy laboratoryjne – charakterystyka

Lupy laboratoryjne umożliwiają oglądanie przedmiotów w powiększeniu. W naszej ofercie dostępne są zarówno lupy stołowe na wychylnym ramieniu, jak i lupy ręczne, kieszonkowe.

W sprzedaży posiadamy ponadto lupy okularowe, których zastosowanie pozostawia obie ręce wolne do pracy (przydatne zwłaszcza w precyzyjnej pracy z niewielkimi przedmiotami, gdzie liczy się doskonała widoczność). Zarówno lupy ręczne jak i lupy okularowe mogą być stosowane podczas badań terenowych. Oświetlane lupy stołowe sprawdzą się natomiast podczas precyzyjnej pracy na dużym polu obserwacji.

Lupy laboratoryjne – podział i zastosowanie

Wybierając lupę laboratoryjną należy sprawdzić dostępne powiększenie oraz średnicę soczewki powiększającej. Niektóre lupy laboratoryjne wyposażone są ponadto w przydatne skale pomiarowe z praktycznymi podziałkami, ułatwiającymi pracę pod powiększeniem i orientacyjne określenie wielkości. Lupy można podzielić na podświetlane i standardowe bez podświetlenia.

Lupy bez podświetlenia – do standardowych prac laboratoryjnych w dobrym oświetleniu zewnętrznym. W tej kategorii znajdują się m.in. lupy ręczne, niewielkie lupy stojące, liczniki włókien, pincety z lupą, a także lupy okularowe.

Lupy z podświetleniem – gwarantują wygodną pracę nawet w niesprzyjających warunkach świetlnych. Umożliwiają skierowanie źródła światła bezpośrednio na obserwowany przedmiot.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail