Produkty z tej kategorii

Taśmy i naklejki ostrzegawcze – charakterystyka

Znaki BHP są istotnym elementem struktury bezpieczeństwa w każdej firmie. W miejscu pracy, takim jak laboratorium czy hala produkcyjna należy stosować specjalne środki zapobiegawcze, np. etykiety i naklejki, które ostrzegają przed substancjami toksycznymi, żrącymi lub stwarzającymi zagrożenie dla zdrowia w inny sposób.

Odpowiednio rozmieszczone tablice informacyjne, znaki i piktogramy gwarantują zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, eliminując potencjalne zagrożenie.

Taśmy i naklejki ostrzegawcze – podział i zastosowanie

  • Etykiety i naklejki ostrzegawcze na probówki – przeznaczone do probówek reakcyjnych, krioprobówek, są dobrze widoczne, nawet z większej odległości. Odporne na temperatury nawet +80°C, można używać w zamrażarce, występują w kolorach żółtym, czerwonym i niebieskim, w zależności od zagrożenia, można je opisywać pisakami.
  • Naklejki ostrzegawcze i informacyjne – wyraźne i czytelne, pozwalają zidentyfikować obszary niebezpieczne, informują o nakazie stosowania odzieży i artykułów ochronnych.
  • Taśmy ostrzegawcze – żółte z oznaczeniami (np. Biohazard), doskonałe do izolowania zanieczyszczonych obszarów roboczych, znakowania urządzeń lub naczyń, można je stosować także do oklejania worków, pudełek.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail