Produkty z tej kategorii

Konduktometry i tlenomierze – charakterystyka

Konduktometry i tlenomierze są to przyrządy pomiarowe wykorzystywane powszechnie w praktyce laboratoryjnej. Konduktancja, czyli przewodnictwo określana jest przez pomiar stężenia jonów w roztworach elektrolitów.

Wyniki pozwalają na określenie stężenia danego roztworu. Dzięki możliwości pomiaru przewodnictwa (konduktancji) oraz zawartości tlenu w roztworach wodnych można określić poziom zanieczyszczenia lub zasolenia wód gruntowych, głębinowych, powierzchniowych oraz ścieków.
Urządzenia te używane są również do badania przewodnictwa i zawartości tlenu w basenach i przemyśle np. przy produkcji soków lub kosmetyków. Wykorzystuje się je także do miareczkowania konduktometrycznego. Dostępne w wersji kompaktowej, przenośnej do pomiarów w terenie bądź stacjonarnej, w postaci stołowej. Większość z nich posiada czytelny cyfrowy wyświetlacz, który pozwala na intuicyjną obsługę.

Konduktometry, tlenomierze – podział i zastosowanie:

  • konduktometry – są używane w konduktometrii, służą do pomiaru przewodności roztworów elektrolitów. Praktyczne i wytrzymałe urządzenia przenośne, idealne do pomiarów w terenie, a także w laboratorium, proste w obsłudze, precyzyjne i dające szybki odczyt. Mają zastosowanie w badaniach laboratoryjnych naukowych i przemysłowych.
  • tlenomierze – są to urządzenia służące do pomiaru stężenia tlenu rozpuszczonego w roztworach wodnych (wodzie i ściekach). Wynik podawany jest w mg/l lub w procentach. Wyposażone w funkcję automatycznej kompensacji temperatury od 0 do 50°C, oraz kompensację ciśnienia atmosferycznego i zasolenia. Urządzenia te charakteryzują się prostą obsługą.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail