Pojemniki na odczynniki do pipet wielokanałowych – charakterystyka

Pojemniki na odczynniki do pipet wielokanałowych (inaczej rynienki płuczące) to naczynia, które pomagają w codziennym, seryjnym pipetowaniu – zwłaszcza za pomocą pipet 8- i 12- kanałowych. Rynienki płuczące mają zwykle budowę V-kształtną, co ułatwia pobieranie z nich odczynnika i minimalizuje ryzyko strat cieczy.

Zbiorniki na odczynniki występują w formie sterylnej i niesterylnej. Mogą być pakowane pojedynczo lub w większe opakowania zbiorcze. Niektóre z nich posiadają praktyczne podziałki na wewnętrznych ściankach, co pozwala na oszacowanie ilości cieczy pozostałej w rynience. Zbiorniki na odczynniki produkowane są najczęściej z PP, PS lub PVC. Ich ścianki – zależnie od potrzeb, mogą być przeźroczyste lub nieprzeźroczyste.

Pojemniki na odczynniki do pipet wielokanałowych – podział i zastosowanie

Rynienki płuczące jednokanałowe – do standardowych, seryjnych pipetowań.
Rynienki płuczące wielokanałowe – zwykle posiadają 12 oddzielonych komór. Takie pojemniki na odczynniki są szczególnie przydatne, jeśli w eksperymencie potrzebne jest pipetowanie kilku odczynników jednocześnie za pomocą tej samej pipety. Podział pojemnika płuczącego na więcej kanałów usprawnia i przyspiesza tego typu pracę.


twitter content here
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail