Regulamin

Regulamin

 1. Firma Bionovo z siedzibą w Legnicy, ul. Nowodworska 7, wpisana jest do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Legnicy pod numerem 17243, posiada numer NIP 691-181-07-58 i numer Regon 390581121.
 2. Nasza oferta przeznaczona jest tylko dla firm i instytucji zarejestrowanych w Polsce. Nie prowadzimy sprzedaży dla klientów indywidualnych (osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej).
 3. Wszystkie odczynniki i sprzęt laboratoryjny sprzedajemy po cenach podanych na stronie internetowej. Do cen należy doliczyć podatek VAT oraz koszty dostawy (opakowanie, transport i ubezpieczenie) w wysokości 35,00 zł + VAT (dotyczy przesyłek do 30 kg). W przypadku zamówień powyżej 2000,00 zł netto koszty dostawy pokrywa firma Bionovo.
 4. Koszty transportu przesyłek powyżej 30 kg, nadgabarytów, na palecie, transportu w suchym lodzie lub dostaw w kilka różnych lokalizacji uzgadniane są indywidualnie.
 5. Zamówienia można składać w dwóch formach:
  • poprzez sklep internetowy na stronie www.bionovo.pl,
  • w formie pisemnej (wysłane pocztą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną).
 6. Każde zamówienie powinno zawierać:
  • nazwy wybranych produktów wraz z numerami katalogowymi oraz zamawiane ilości,
  • nazwisko i imię osoby zamawiającej, telefon kontaktowy,
  • dokładną nazwę i adres instytucji zamawiającej oraz adres, na który powinien zostać dostarczony towar,
  • NIP instytucji zamawiającej,
  • w przypadku składania zamówienia na podstawie otrzymanej od nas oferty prosimy o podanie jej numeru.
 7. Aby złożyć zamówienie w sklepie internetowym na stronie www.bionovo.pl konieczna jest albo jednorazowa rejestracja użytkownika albo każdorazowe wypełnienie odpowiedniego formularza danych Klienta.
 8. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją przez Klienta regulaminu sprzedaży.
 9. Każde złożone zamówienie potwierdzane jest przez nas e-mailem lub faxem. Zamówienie, które nie zostało przez nas potwierdzone – najprawdopodobniej z przyczyn technicznych do nas nie dotarło. Prosimy wówczas o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.
 10. Czas realizacji zamówienia zależy od dostępności danego produktu. Ze względu na specyfikę asortymentową zamówienia realizujemy w terminie od 2 do 10 dni roboczych. W razie konieczności sprowadzenia towaru na zamówienie lub z zagranicy termin dostawy może ulec wydłużeniu do 6 tygodni.
 11. Warunki płatności tj. przelew, przedpłata, pobranie, gotówka przy odbiorze własnym (brak możliwości płatności kartą) uzgadniane są indywidualnie. W szczególnych wypadkach zamówień na towary specjalistyczne, sprowadzanych na indywidualne zamówienie, zastrzegamy sobie prawo do pobrania zaliczki przed uruchomieniem zamówienia u naszych dostawców.
 12. Zamówione artykuły dostarczamy transportem własnym oraz za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD. Istnieje możliwość odebrania towaru osobiście, po uprzednim pisemnym złożeniu zamówienia przez sklep internetowy i ustaleniu terminu odbioru z Biurem Obsługi Klienta.
 13. Dowód zakupu (faktura Vat) standardowo dołączany jest do przesyłki.
 14. Podczas dostawy towarów prosimy o sprawdzenie stanu otrzymanej przesyłki w obecności kuriera. W razie stwierdzenia nieprawidłowości lub widocznych uszkodzeń Odbiorca zobowiązany jest do natychmiastowego udokumentowania tego faktu poprzez spisanie protokołu uszkodzenia towaru z kurierem doręczającym przesyłkę.
 15. Przyjęcie uszkodzonej przesyłki bez zastrzeżeń i bez spisania protokołu szkody spowoduje utratę możliwości uznania reklamacji transportowej zarówno przez firmę kurierską jak i Bionovo.
 16. Wszelkie ewentualne niezgodności ilościowe w dostawie uwzględnione zostaną jedynie, gdy fakt ten zostanie zgłoszony telefonicznie lub drogą elektroniczną w ciągu trzech dni od dnia odbioru przesyłki.
 17. Towary sprzedawane przez Bionovo objęte są gwarancją 6,12, 24 lub 36-miesięczną w zależności od warunków gwarancji producenta. Oferujemy również serwis pogwarancyjny wyrobów zakupionych w naszej firmie.
 18. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne dostępnych w naszej ofercie artykułów były zgodne z rzeczywistością. Nie odpowiadamy jednak za zmianę parametrów i właściwości towaru przez producenta. Zdjęcia produktów mogą nieznacznie odbiegać od oryginałów i mają jedynie charakter poglądowy.
 19. Oferta handlowa firmy Bionovo przeznaczona jest dla firm i instytucji nie będących konsumentami czyli dla Odbiorców, w przypadku których zakup i przeznaczenie zamówionych artykułów związany jest bezpośrednio z ich działalnością gospodarczą lub zawodową. W związku ze specyfiką asortymentu laboratoryjnego oraz koniecznością sprowadzenia specjalistycznych produktów niebędących w stałej sprzedaży z zagranicy – często bezpośrednio na zamówienie Klienta – wymiany lub zwroty zakupionych produktów lub anulowanie złożonego zamówienia przez Klienta są możliwe tylko i wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, po potwierdzeniu możliwości wymiany lub przyjęcia zwrotu przez nasz Dział Handlowy. Wymiana lub zwrot zakupionego towaru, po pisemnej akceptacji ze strony Sprzedającego, następuje na koszt Klienta, w ciągu 7 dni od daty zakupu. Warunkiem przyjęcia przez nas towaru jest przesłanie go bezpiecznym opakowaniu transportowym (nie tylko opakowanie producenta), brak śladów użytkowania produktu oraz oryginalnie zamknięte, niezniszczone opakowanie handlowe zawierające kompletny produkt. W przypadku zwrotu niektórych towarów sprowadzanych na specjalne zamówienie Klienta lub anulowania złożonego na nie zamówienia zastrzegamy sobie możliwość naliczenia opłaty manipulacyjnej, której wysokość będzie naliczona indywidualnie, w zależności od typu towaru i ewentualnych warunków jego zwrotu do producenta. W przypadku zamówionych odczynników chemicznych zwroty, wymiany na inne, a także anulowanie złożonego zamówienia nie są możliwe.
 20. W sprawach nieuregulowanych tym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.
Przejdź do e-sklepu
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail