Regulamin

Strona główna/Regulamin

Regulamin

 1. Firma Bionovo z siedzibą w Legnicy, ul. Nowodworska 7, wpisana jest do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Legnicy pod numerem 17243, posiada numer NIP 691-181-07-58 i numer Regon 390581121.
 2. Nasza oferta przeznaczona jest tylko dla firm i instytucji zarejestrowanych w Polsce. Nie prowadzimy sprzedaży dla klientów indywidualnych (osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej).
 3. Wszystkie odczynniki i sprzęt laboratoryjny sprzedajemy po cenach podanych na stronie internetowej. Do cen należy doliczyć podatek VAT oraz koszty transportu, opakowania i ubezpieczenia w wysokości 25,00 zł + VAT (dotyczy przesyłek do 30 kg). Koszty transportu zamówień powyżej 1600,00 zł netto pokrywa firma Bionovo.
 4. Koszty transportu przesyłek powyżej 30 kg, na palecie lub transportu w suchym lodzie uzgadniane są indywidualnie.
 5. Zamówienia można składać w dwóch formach:
  Przez sklep internetowy lub w formie pisemnej (wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).
  Każde zamówienie winno zawierać:
  – nazwy wybranych produktów wraz z numerami katalogowymi oraz zamawiane ilości,
  – nazwisko i imię osoby zamawiającej, telefon kontaktowy,
  – dokładną nazwę i adres instytucji zamawiającej oraz adres, na który powinien zostać dostarczony towar,
  – NIP instytucji zamawiającej,
  – w przypadku składania zamówienia na podstawie otrzymanej od nas oferty prosimy o podanie jej numeru.
 6. Aby złożyć zamówienie w sklepie internetowym na stronie www.bionovo.pl konieczna jest rejestracja poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza danych Klienta. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją przez Klienta regulaminu sprzedaży.
 7. Każde złożone zamówienie potwierdzane jest przez nas e-mailem lub faxem. Zamówienie, które nie zostało przez nas potwierdzone – nie dotarło do nas, najprawdopodobniej z przyczyn technicznych. Prosimy wówczas o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.
 8. Czas realizacji zamówienia zależy od dostępności danego produktu. Ze względu na specyfikę asortymentową zamówienia realizujemy w terminie od 2 do 10 dni roboczych. W razie konieczności sprowadzenia towaru na zamówienie lub z zagranicy termin dostawy może ulec wydłużeniu do 6 tygodni.
 9. Warunki płatności uzgadniane są indywidualnie przelew, przedpłata, pobranie, gotówka przy odbiorze własnym (brak możliwości płatności kartą).
 10. Zamówione artykuły dostarczamy transportem własnym oraz za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD. Istnieje możliwość odebrania towaru osobiście, po uprzednim pisemnym złożeniu zamówienia przez sklep internetowy i ustaleniu terminu odbioru z Działem Handlowym.
 11. Dowód zakupu (faktura) dołączany jest do przesyłki.
 12. Prosimy o sprawdzenie otrzymanej przesyłki w obecności kuriera. W razie stwierdzenia nieprawidłowości odbiorca zobowiązany jest do niezwłocznego spisania protokołu uszkodzenia towaru.
 13. Wszelkie ewentualne niezgodności ilościowe uwzględnione zostaną jedynie, gdy fakt ten zostanie zgłoszony telefonicznie lub drogą elektroniczną w przeciągu trzech dni od dnia odbioru przesyłki.
 14. Towary sprzedawane przez nas objęte są gwarancją 6,12, 24 lub 36-miesięczną w zależności od warunków producenta. Oferujemy również serwis pogwarancyjny wyrobów zakupionych w naszej firmie.
 15. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne dostępnych w naszej ofercie artykułów były zgodne z rzeczywistością. Nie odpowiadamy jednak za zmianę parametrów i właściwości towaru przez producenta. Zdjęcia produktów mogą nieznacznie odbiegać od oryginałów.
 16. Oferta handlowa firmy Bionovo przeznaczona jest dla firm i instytucji nie będących konsumentami czyli dla Odbiorców, w przypadku których zakup i przeznaczenie zamówionych artykułów związany jest bezpośrednio z ich działalnością gospodarczą lub zawodową.W związku ze specyfiką asortymentu laboratoryjnego oraz koniecznością sprowadzenia specjalistycznych produktów niebędących w stałej sprzedaży z zagranicy – często bezpośrednio na zamówienie Klienta – wymiany lub zwroty zakupionych produktów lub anulowanie złożonego zamówienia przez Klienta są możliwe tylko i wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, po sprawdzeniu możliwości wymiany lub przyjęcia zwrotu przez nasz Dział Handlowy.Wymiana lub zwrot zakupionego towaru, po pisemnej akceptacji ze strony Sprzedającego, następuje na koszt Klienta, w ciągu 7 dni od daty zakupu. Warunkiem przyjęcia przez nas towaru jest brak śladów użytkowania produktu oraz oryginalnie zamknięte opakowanie zawierające kompletny produkt.W przypadku zamówionych odczynników chemicznych zwroty, wymiany na inne, a także anulowanie złożonego zamówienia nie są możliwe.
 17. W sprawach nieuregulowanych tym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.

kontakt telefoniczny

Kontakt e-mail