Zgrzewarki i folie do zgrzewarek

Zgrzewarki i folie do zgrzewarek idealnie sprawdzą się do pakowania próbek i drobnych akcesoriów laboratoryjnych. Umożliwiają dostosowanie wielkości opakowania do przechowywanej zawartości, a także jej szczelne zabezpieczenie.

Zgrzewają folie z polietylenu, polipropylenu, a także cienkie folie laminowane. Mogą być wykorzystywane nie tylko do zabezpieczenia worków i folii przed przypadkowym opróżnieniem i kontaminacją, ale również do zamykania narzędzi i plastików przeznaczonych do sterylizacji.

Zgrzewarki i folie do zgrzewarek

  • Zgrzewarki laboratoryjne – w ofercie posiadamy standardowe, ręczne zgrzewarki do folii, a także zgrzewarki próżniowe do folii i worków, z możliwością zgrzewania, a także zgrzewania z odsysaniem powietrza. Do standardowych zgrzewarek laboratoryjnych przeznaczone są folie gładkie o grubości ok. 2-20 µm, natomiast do zgrzewarki próżniowej zalecamy wybór folii strukturalnych, o lekko perforowanych ściankach, które ułatwiają wytworzenie próżni.
  • Folie do zgrzewarek – obustronnie zamknięte folie, które przeznaczone są do zgrzewania w zgrzewarkach. Pozwalają na produkcję worków o wymiarach odpowiadających wielkości próbki.  Przeźroczyste, dzięki czemu umożliwiają szybką identyfikację zapakowanej próbki.