Ezy, Igły, głaszczki, druty – charakterystyka

Ezy, igły głaszczki – wykorzystywane powszechnie w laboratoriach mikrobiologicznych są niezbędne do manipulacji materiałem mikrobiologicznym, np. wykonania rozmazów, określania stężenia pojedynczych komórek bakteryjnych, przeprowadzenia posiewów powierzchniowych.

Do wyboru są ezy, głaszczki i igły wykonane ze sterylnego plastiku pakowane pojedynczo lub w mniejsze opakowania pozwalające na wygodną szybką i pozbawioną ryzyka zakażenia pracę lub egzemplarze z drutu platynowego lub ze stali szlachetnej które mogą być wyżarzane i wykorzystywane wielokrotnie. Ezy lub igły można również wykonać samemu wykorzystując dostępne w naszej ofercie druty z metali szlachetnych odporne na wysokie temperatury. Do wygodnego przechowywania proponujemy statywy na ezy.

 

Ezy, igły, głaszczki, druty – podział i zastosowanie

Ezy mikrobiologiczne – przeznaczone do manipulowania materiałem mikrobiologicznym. W praktyce laboratoryjnej używane są w posiewach powierzchniowych, określania stężenia pojedynczych komórek bakteryjnych oraz przygotowywania preparatów mikrobiologicznych. Dostępne w wersji sterylnej plastikowej lub z drutu z metali szlachetnych do samodzielnej sterylizacji w płomieniu palnika.

Igły mikrobiologiczne – wykorzystywane do pracy z pojedynczymi koloniami bakteryjnymi, często do posiewów mikrobiologicznych wgłębnych. Dostępne w wersji jednorazowej plastikowej pakowane pojedynczo lub zbiorczo pozwalają na prace szybką i łatwą, podczas której ryzyko zakażenia próbki jest maksymalnie zminimalizowane.

Głaszczki mikrobiologiczne – wykonane z obojętnych mikrobiologicznie materiałów, odpornego na wysoką temperaturę szkła lub stali szlachetnej, które pozwalają na sterylizację w płomieniu palnika lub z gładkiego sterylnego plastiku do jednorazowego użytku, wykorzystywane w przeprowadzaniu posiewów powierzchniowych gładzonych. Ułatwiają równomierne rozprowadzanie medium. Do wyboru są wersje o różnych kształtach końcówki trójkątnym (deltoidalnym), L- kształtnym oraz T- kształtnym.

Drut – platynowy, patynowo- irydowy lub srebrny- pozwala na samodzielne wykonanie igły lub ezy mikrobiologicznej wielorazowego użytku, które mogą być wyżarzane w płomieniu palnika w celu sterylizacji. Tradycyjnie wykorzystywane w laboratoriach mikrobiologicznych do wykonywania posiewów, rozmazów i innych manipulacji materiałem mikrobiologicznym.