Podkategorie

Pipety Pasteura – charakterystyka

Pipety Pasteura (Pasterówki) to pipety transferowe, które umożliwiają pobieranie, przenoszenie i dozowanie niewielkich objętości cieczy, a także odciąganie nadmiaru cieczy z naczynia.

Znajdują zastosowanie w laboratoriach chemicznych, medycznych, biologicznych i farmaceutycznych, a także w wielu innych jednostkach badawczych i przemysłowych.

Pipety Pasteura – podział i zastosowanie

W ofercie posiadamy pipety plastikowe Pasteura (zwykle jednorazowego użytku) i pipety szklane Pasteura (wielorazowe).  Oprócz materiału, z jakiego są wykonane, Pasterówki różnią się ponadto objętością nominalną, a także kształtem, średnicą i długością końcówki.

  • Pipety plastikowe Pasteura – składają się z plastikowej rurki zakończonej bańką ssącą. Na ścianach mogą posiadać tłoczoną skalę, umożliwiającą przybliżenie objętości cieczy pobieranej lub dozowanej. W sklepie znajdą Państwo Pasterówki sterylne – do badań o istotnej czystości mikrobiologicznej stosowanego narzędzia, a także niesterylne – do podstawowych zastosowań laboratoryjnych. Dostępne są zarówno standardowe Pasterówki jednokanałowe, jak i wielokanałowe (np. do płytek mikrolitrowych).
  • Pipety szklane Pasteura – mogą być autoklawowane i stosowane wielokrotnie, dzięki czemu minimalizują ilość powstających w laboratorium odpadów. Do napełnienia i dozowania wymagają zastosowania dedykowanych smoczków. Występują w wersji z zatyczką z waty i bez zatyczki.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail