Podkategorie

Produkty z tej kategorii

Szalki Petriego – charakterystyka

Szalki Petriego (inaczej płytki Petriego) to naczynia laboratoryjne o płaskim dnie i niskich ściankach bocznych. Wykorzystywane w laboratoriach w szerokim zakresie. Idealne do posiewów bakteryjnych, przechowywania i transportowania próbek. Sprawdzają się jako naczynia do hodowli komórkowych, jako krystalizatory lub podczas przygotowywania preparatów. Niekiedy wykorzystywane jako podstawki do obserwacji pod mikroskopem.

Szalki Petriego – podział i zastosowanie

Szklane ze szkła sodowo-wapiennego, dwuelementowe, z możliwością autoklawowania. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji absolutnie płaskie, bez nawet mikroskopijnych smug i pęcherzyków. Cechy te umożliwiają równomierne rozłożenie pożywek i obserwacje wyników bez zniekształceń. Stosowane głównie do hodowli bakteryjnych.

Plastikowe (wykonane najczęściej z polistyrenu – PS), jednorazowe, sterylne lub aseptyczne, z żebrami wentylacyjnymi  lub bez . Płaskie dno umożliwia piętrowanie. Plastikowe szalki Periego są praktyczne w użyciu i mają wielostronne zastosowanie, przede wszystkim w badaniach mikrobiologicznych.

Metalowe ze stali szlachetnej, autoklawowalne, najbardziej wytrzymałe, stosowane do przeprowadzania reakcji z użyciem stężonych kwasów i zasad. Odporne na działanie wysokiej temperatury

Płytki Petriego produkowane są w różnych rozmiarach. Dostępne w wersji wielokomorowej – dwudzielnej i trójdzielnej. Oferujemy również szalki kwadratowe z kratką, która ułatwia liczenie kolonii.

Do szalek Petriego (płytek Petriego) w naszej ofercie dostępne są akcesoria, takie jak: pojemniki, stojaki i statywy.