Statywy na kuwety – charakterystyka

Statywy na kuwety to plastiki laboratoryjne przeznaczone do bezpiecznego przechowywania i transportu kuwet spektrofotometrycznych. Nadają się zarówno do magazynowania kuwet plastikowych, jak i do kuwet szklanych i kwarcowych.

Statywy do kuwet są nie tylko idealnym miejscem do przechowywania artykułów spektrofotometrycznych, ale również sprawdzą się do ich zabezpieczenia przed uszkodzeniami, które mogą w istotny sposób zaburzyć wynik eksperymentu. Dla szczególnie wrażliwych materiałów – jak np. kuwety kwarcowe, dostępne są specjalnie zaprojektowane statywy na kuwety, w których bezpośredni kontakt fizyczny pomiędzy kuwetą a statywem ograniczony jest do minimum. Wówczas kuweta kwarcowa styka się ze statywem wyłącznie krawędziami, pozostawiając ścianki nienaruszone.

 

Produkty z tej kategorii

 • Statyw do kuwet firmy BRAND
  Statyw do kuwet Brand 45,60 

  Statyw na kuwety firmy BRAND. Wykonany z PP. Odporny na temperaturę 121 °C do 20 min. Przeznaczony na 16 kuwet dł. x szer.x wys.: 210 x 68 x 35 mm. [ zobacz więcej ]

  Miniatura Nr-art. Nazwa Cena nettoIlość
  Statyw do kuwet - b-0107 - statyw-do-kuwet-firmy-brandB-0107Statyw do kuwet firmy BRAND 45,60 
  -
  +
 • Stojak na kuwety
  Stojak na kuwety Kartell 19,00 

  Stojak na dwanaście kuwet. Wykonany z PE. Otwory na kuwety ułożone przemiennie z niewielkim wgłębieniem dla lepszej obserwacji zawartości. [ zobacz więcej ]

  Miniatura Nr-art. Nazwa Cena nettoIlość
  Stojak na kuwety - b-1140 - stojak-na-kuwetyB-1140Stojak na kuwety 19,00 
  -
  +
 • Statywy na kuwety
  Statywy na kuwety Bel-Art 135,66 

  Statywy przeznaczone do bezpiecznego przechowywania kuwet do spektrofotometrii. Wykonane z polipropylenu. Przystosowane do kuwet o grubości 10 mm. Nie powodują zarysowań na powierzchni kuwet. Zapewniają zminimalizowany bezpośredni kontakt kuwet z powierzchnią statywu (jedynie krawędzie kuwet stykają się ze statywem). Możliwość autoklawowania w temp. do 121°C.
  [ zobacz więcej ]

  Miniatura Nr-art. Nazwa Model Cena nettoIlość
  Statywy na kuwety - 6-2230 - statyw-z-pp-na-kuwety - a6-2230Statyw z PP na kuwetyA 135,66 
  -
  +
  Statywy na kuwety - 6-2231 - statyw-z-pp-na-kuwety - b6-2231Statyw z PP na kuwetyB 135,66 
  -
  +

twitter content here
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail