Produkty z tej kategorii

Statywy na termometry, areometry, pipety, płytki – charakterystyka

Statywy na termometry, areometry, pipety, płytki to plastiki laboratoryjne niezbędne w każdej placówce chemicznej, biologicznej, medycznej i farmaceutycznej. Ułatwiają bezpieczne przechowywanie asortymentu laboratoryjnego oraz utrzymanie porządku w jednostce badawczej.

Poręczne statywy laboratoryjne są łatwe do przenoszenia i bezpieczne dla przechowywanych artykułów. Niektóre ze statywów mogą być ponadto autoklawowane, co ułatwia organizację pracy również w warunkach wymagających czystości mikrobiologicznej.

Statywy na pipety szklane jedno- i wielomiarowe, zależnie od rodzaju, umożliwiają przechowywanie pipet w poziomie lub w pionie. Pionowe statywy na areometry, a także pionowe statywy na termometry i pipety zwykle posiadają minimum dwa poziomy, dzięki czemu zapewniają dużą stabilność i bezpieczeństwo przechowywanego asortymentu. Statywy pionowe na pipety mogą ponadto służyć jako statywy ociekowe.

Statywy na termometry, areometry, pipety, płytki – podział i zastosowanie

Statywy na termometry – przeznaczone do termometrów bagietkowych – gwarantują ich przechowywanie we właściwej, pionowej pozycji, co zapobiega separacji cieczy, do której może doprowadzić niewłaściwe (np. poziome) przechowywanie.
Statywy na areometry – dostosowane do bezpiecznego przechowywania areometrów szklanych.
Statywy na pipety – umożliwiają wygodne magazynowanie szklanych i plastikowych pipet jedno- i wielomiarowych. Wiele tego typu statywów posiada również praktyczne uchwyty na akcesoria do pipet – np. na pipetor lub gruszkę.
Statywy na płytki – przeznaczone do przechowywania i szybkiego suszenia płytek do elektroforezy.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail