Podkategorie

Produkty z tej kategorii

Palniki, wyżarzarki, zapalarki – charakterystyka

Palniki laboratoryjne, wyżarzarki i zapalarki to produkty niezbędne w każdym laboratorium mikrobiologicznym, gdzie potrzeby jest otwarty płomień. W ofercie posiadamy proste palniki podstawowe oraz bardziej zaawansowane technologicznie palniki automatyczne z czujnikami ruchu, na podczerwień oraz pedałami nożnymi. Usprawnienia te pomagają uczynić codzienną pracę w laboratorium łatwiejszą, bezpieczniejszą i dokładniejszą. Szeroka gama akcesoriów i różnych rodzajów nabojów do palników pozwala na dobranie najbardziej optymalnego zestawu sprzętu dla każdego użytkownika.

Palniki, wyżarzarki, zapalarki – podział i zastosowanie

Palnik podstawowy – to ekonomiczne urządzenie o prostej budowie, zajmujące niewiele miejsca. Do pracy w terenie lub kiedy konieczne jest przenoszenie sprzętu, proponujemy mobilny palnik Bunsena oraz pasujące do niego naboje gazowe. Praktycznym rozwiązaniem jest również mikropalnik. W pracy laboratoryjnej często wykorzystywane są gazowe palniki Teclu i Bunsena z przyciskiem nożnym lub bez. Palnik laboratoryjny może wykorzystywać różne rodzaje paliw. Występują palniki na gaz ziemny lub propan a także palniki spirytusowe.

Palnik elektroniczny – to sprzęt wysokiej jakości, nowoczesny, zaawansowany technologicznie. Wykorzystywany jest w profesjonalnych laboratoriach. Palnik elektroniczny doskonale nadaje się do pracy pod laminarem/wyciągiem. Palniki te mogą być wyposażone w bezdotykowy włącznik nożny, czujnik radiowy lub na podczerwień, reagujący na ruch, co umożliwia praktycznie bezobsługową pracę. Palniki mogą być zasilane gazem ziemnym lub propan-butanem.

Wyżarzarka – nowoczesny sprzęt laboratoryjny, umożliwia sprawną sterylizację ez, igieł oraz innych instrumentów, szczególnie w miejscach, gdzie nie jest możliwe używanie otwartego płomienia.

Zapalarka – to sprzęt przydatny w każdym laboratorium. Umożliwia sprawne i wygodne odpalanie np. palnika gazowego. Dzięki długiej końcówce minimalizowane jest ryzyko oparzenia. Oferowane przez nas zapalarki mają możliwość ponownego napełniania.

Akcesoria i naboje do palników – aby zakupiony palnik funkcjonował prawidłowo i efektywnie, a jego użytkowanie było bezpieczne i optymalnie przystosowane do wymagań użytkownika proponujemy zakup akcesoriów do palnika, które pozwolą na wygodną eksploatację w warunkach laboratoryjnych lub terenowych.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail