Podkategorie

Produkty z tej kategorii

Homogenizatory ręczne – charakterystyka

Homogenizatory ręczne służą do rozdrabniania próbek laboratoryjnych w niewielkich probówkach plastikowych (np. probówki typu Eppendorf) lub w specjalnie zaprojektowanych naczynkach szklanych. Idealne do homogenizacji niewielkich fragmentów tkanek roślinnych i zwierzęcych.

W ofercie posiadamy homogenizatory ręczne do większych próbek, jak również mikrohomogenizatory, które przeznaczone są do rozdrabniania i homogenizacji minimalnych ilości próbek, co może być użyteczne np. w histologii, gdzie wielkość próbki jest ograniczona.

Homogenizatory ręczne – podział i zastosowanie

Homogenizatory ręczne można podzielić według materiału z jakiego zostały wykonane tłuczki na poniższe grupy:

Homogenizatory metalowe – pozwalają na rozdrabnianie próbek bezpośrednio w probówkach (np. probówkach typu Eppendorf lub w probówkach typu Falcon) lub w woreczkach przeznaczonych do homogenizacji. Tłuczki mogą być w całości wykonane z metalu lub posiadać zakończenie teflonowe.
Homogenizatory plastikowe – przeznaczone do rozdrabniania próbek bezpośrednio w probówkach (np. w mikroprobówkach typu Eppendorf).
Homogenizatory szklane – przeznaczone są do stopniowego rozdrabniania próbek. Zwykle sprzedawane są w zestawach składających się z tłuczka i naczynka szklanego, które są idealnie dopasowane rozmiarowo – odstęp między tłuczkiem a pojemnikiem jest tak mały, że proces homogenizacji jest bardzo dokładny. Zdarza się również, że w zestawach znajdują się dwa tłuczki – jeden służy wówczas do wstępnej homogenizacji, a drugi przeznaczony jest do końcowego ucierania. Tłuczki mogą być całkowicie szklane lub np. zakończone teflonem. Tłuczki, które wykonane są wyłącznie ze szkła sprawdzą się do homogenizacji komórek serca, mięśni czy płuc, natomiast tłuczki z zakończeniem teflonowym są idealne do homogenizacji tkanek miękkich – np. wątroby czy mózgu.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail