Podkategorie

Laboratoryjne butelki szklane – charakterystyka

Laboratoryjne butelki szklane należą do podstawowego wyposażenia większości laboratoriów. Najczęściej wykorzystywane są do przechowywania odczynników oraz próbek.

Wykonane są ze szkła, które nie reaguje z zawartością i jest odporne na działanie kwasów, zasad oraz wysokiej temperatury. Dzięki możliwości autoklawowania laboratoryjne butelki szklane nadają się do wielokrotnego użytku. Aby zapewnić najwyższą czystość używanego szkła laboratoryjnego polecamy stosowanie szczotek do mycia szkła z naszej oferty.

Laboratoryjne butelki szklane – podział i zastosowanie

Butelki szklane możemy podzielić na:

Butelki szklane gwintowanepowszechnie wykorzystuje się butelki ze szkła białego do przechowywania cieczy niewrażliwych na działanie światła. W ofercie posiadamy także butelki ze szkła oranżowego, które stosowane są do przechowywania substancji wrażliwych na światło.

Butelki ze szlifem – używane są do przechowywania szczególnie żrących kwasów i zasad lub do stosowania w recepturze czy mikrobiologii. Butelki te mogą być wykonane ze szkła białego i oranżowego.

Dodatkowo w ofercie posiadamy kilka rodzajów zamknięć do butelek, m.in. zakrętki zwykłe, plastikowe zakrętki z pierścieniem plombującym lub korki szklane ze szlifem.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail