Inkubatory

Inkubatory laboratoryjne – charakterystyka

Inkubatory laboratoryjne i miniinkubatory, inaczej zwane cieplarkami, pozwalają na utrzymanie określonych i kontrolowanych warunków temperatury.

Mogą być wykorzystywane w laboratoriach naukowych i przemysłowych. Wykorzystywane są w weterynarii, medycynie, kontroli jakości produkcji. Niezbędne do pracy każdego laboratorium, w którym przeprowadzane są badania mikrobiologiczne lub inne wymagające zastosowania stałych warunków temperaturowych. Inkubatory laboratoryjne zostały zaprojektowane tak, by zajmowały jak najmniejszą powierzchnię i posiadały możliwie dużą pojemność. Dostępne są w wersji stacjonarnej, przenośnej bądź do montażu na ścianie.

Inkubatory laboratoryjne – podział i zastosowanie

  • inkubatory – urządzenia laboratoryjne pozwalające na utrzymanie zdefiniowanych warunków temperatury i wilgotności. Przeznaczone głównie do namnażania, inkubowania, utrzymywania ciepła oraz do badań bakteriologicznych i serologicznych. charakteryzują się wysoką jakością i solidnym wykonaniem. Wykorzystywane w weterynarii, biologii komórkowej i mikrobiologii oraz hodowli kultur tkankowych i komórkowych.
  • miniinkubatory – wyposażone w większość funkcji inkubatorów stacjonarnych wyróżniają się tym że jest to sprzęt o niewielkich rozmiarach. Funkcjonalny i łatwy w obsłudze, idealne do pracy z niewielkimi próbkami, szczególnie w małych laboratoriach lub tam gdzie badania z użyciem inkubatora prowadzone są sporadycznie na niewielkiej ilości próbek.
  • inkubatory z wytrząsaniem –niezwykle wydajne urządzenia pozwalające na wytrząsanie i mieszanie płynów hodowlanych, a także m.in. hodowlę bakterii, drożdży, mikroorganizmów, są dostępne z wymiennymi płytami roboczymi o różnym przeznaczeniu (np. z adapterami na małe probówki lub na płytki mikrotitracyjne), funkcja wytrząsania może zostać wyłączona, wtedy urządzenie pracuje jak statyczny inkubator.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail