Podkategorie

Produkty z tej kategorii

Mieszadła magnetyczne – charakterystyka

Mieszadła magnetyczne należą do podstawowego sprzętu laboratoryjnego. Stosowane są przede wszystkim do mieszania cieczy znajdujących się w naczyniach laboratoryjnych (mieszadła bez grzania), a również niekiedy do jej ogrzewania (mieszadła magnetyczne z grzaniem). Mieszadła magnetyczne są pomocne zarówno przy standardowym mieszaniu roztworów, jak i przy miareczkowaniu lub rozpuszczaniu odczynników.

Dostępne są jednostanowiskowe mieszadła magnetyczne, a także mieszadła wielostanowiskowe, pozwalające na jednoczesne mieszanie kilku próbek.

Wybierając mieszadło magnetyczne należy zwrócić uwagę na wielkość płyty oraz materiał z jakiego została ona wykonana, opcję grzania, maksymalną objętość mieszanej cieczy, zakres prędkości obrotowych i zakres temperatur (w przypadku mieszadeł z grzaniem). Warto również zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria np. – mieszadełka magnetyczne, bagietki do mieszadełek magnetycznych czy dodatkowe akcesoria do mieszadeł magnetycznych.

Mieszadła magnetyczne – podział i zastosowanie

Mieszadła bez grzania – przeznaczone są do mieszania cieczy. Płyty mieszadeł bez grzania wykonane mogą być z tworzywa sztucznego, stali szlachetnej lub ceramiki. Dostępne są analogowe i cyfrowe mieszadła magnetyczne bez grzania.
Mieszadła z grzaniem – wyposażone w płytę grzewczą, dzięki czemu mogą być wykorzystane nie tylko do precyzyjnego mieszania cieczy, ale również do jej równoczesnego ogrzewania. Mieszadła magnetyczne z grzaniem można ponadto dodatkowo wyposażyć w zewnętrzny czujnik temperatury. Płyty mieszadeł z grzaniem wykonane są najczęściej ze stali szlachetnej lub szkła ceramicznego. Dostępne są analogowe i cyfrowe mieszadła z grzaniem.
Akcesoria do mieszadeł magnetycznych – należą tu np. statywy do mieszadeł magnetycznych, zewnętrzne czujniki temperaturowe, termometry kontaktowe, a także praktyczne nasadki na kolby okrągło-denne.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail