Produkty z tej kategorii

Narzędzia preparacyjne, olejki immersyjne, akcesoria do mikroskopii – charakterystyka

Produkty pomocnicze do mikroskopii to między innymi narzędzia preparacyjne, takie jak igły preparacyjne, pincety, nożyczki i skalpele, a także etykiety do szkiełek, a także olejki immersyjne, czy fluidy do konserwacji.

Narzędzia preparacyjne, olejki immersyjne, akcesoria do mikroskopii – podział i zastosowanie

Narzędzia preparacyjne – przeznaczone są do przygotowywania preparatów mikroskopowych – często sprzedawane są w praktycznych zestawach, które zawierają najpotrzebniejsze elementy preparacyjne. Etykiety do szkiełek sprawdzą się natomiast do ich wygodnego oznaczania i opisywania.

Olejki immersyjne – stosowane w mikroskopii umożliwiają zwiększenie zdolności rozdzielczej mikroskopu optycznego. Działanie olejku immersyjnego polega na wypełnieniu przestrzeni preparat-obiektyw, co zapobiega rozpraszającemu się załamywaniu światła i zaciemnianiu pola widzenia. Olejek immersyjny posiada współczynnik załamania światła podobny do szkła (około 1,5), dzięki czemu światło przechodzące ze szkła na olejek nie ulega załamaniu, jak w przypadku przechodzenia ze szkła do powietrza.

Fluidy do konserwacji – to media konserwujące stosowane w mikroskopii do zabezpieczania gotowych preparatów do dalszego przechowywania lub transportu. Zwykle wystarczy zanurzyć szkiełko mikroskopowe w medium do konserwacji i pozostawić je do wyschnięcia, aby uzyskać ochronę przed wilgocią i zanieczyszczeniami.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail