Rozpylacze, spryskiwacze plastikowe – charakterystyka

Rozpylacze laboratoryjne, spryskiwacze i atomizery to plastiki laboratoryjne służące do delikatnego dozowania i rozpylania w powietrzu lub na wybranej powierzchni rozpuszczalnika znajdującego się w butelce.

Spryskiwacze plastikowe w większości posiadają regulowane nasadki spryskujące. Dzięki temu mają możliwość regulacji strumienia wylotowego w szerokim zakresie. Można uzyskać zarówno precyzyjny, jednostajny strumień cieczy, jak i delikatny aerozol. Rozpylacze laboratoryjne, spryskiwacze i atomizery są wszechstronnie wykorzystywane w laboratoriach, jak i w przemyśle.

Rozpylacze, spryskiwacze plastikowe – zastosowanie

Spryskiwacze plastikowe często wykorzystywane są do dezynfekcji powierzchni i sprzętów w laboratorium. Rozpylona pod ciśnieniem ciecz dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Szczególnie docenianą funkcją, którą posiadają niektóre spryskiwacze laboratoryjne jest możliwość nieprzerwanej pracy w każdej pozycji – również, kiedy znajdują się one w pozycji do góry dnem. Jest to przydatne przy czyszczeniu blatów i półek w pracowni. Rozpylacze laboratoryjne sprawdzą się również w chromatografii cienkowarstwowej, a także w lakierowaniu. Przydadzą się także w zajęciach o charakterze edukacyjnym.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail