Produkty z tej kategorii

Szalki Petriego – charakterystyka
Szalka Petriego jest naczyniem laboratoryjnym, składającym się z dwóch szklanych płytek z płaskim, płytkim dnem. Górna płytka ma większą średnicę i niższy brzeg niż dolna, co powoduje zachodzenie się płytek na siebie.

Dostępne są w wersjach różniących się średnicą dna. Mogą być stosowane w hodowlach mikrobiologicznych, liczeniu drobnoustrojów, badaniach diagnostycznych, a także morfologicznych mikroorganizmów.

Płytki Petriego wykonane są z wysokiej jakości szkła sodowo-wapniowego, które można autoklawować. W ofercie dostępne są także sterylne plastikowe szalki Petriego, które mogą posiadać dodatkowo żebra wentylacyjne, ułatwiające wymianę gazową.

Szalki Petriego –  zastosowanie
Szalki standardowo służą do prowadzenia hodowli mikrobiologicznych, ale można je także wykorzystać do codziennych praktyk laboratoryjnych takich jak  suszenie, przechowywanie i transportowanie próbek.

W szalkach Petriego mogą być także przeprowadzane proste reakcje chemiczne i fotochemiczne oraz obserwacje mikroskopowe. Szalki mogą również pełnić funkcję krystalizatora, umożliwiając powolne odparowywanie rozpuszczalników substancji stałych.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail