Wirówki laboratoryjne – charakterystyka

Wirówki laboratoryjne przeznaczone są do rozdzielania mediów ciekłych, odwirowywania osadów, a także filtracji emulsji i zawiesin. Próbki rozdzielane są w oparciu o działanie siły odśrodkowej, która znacznie przekracza przyspieszenie ziemskie.

W naszej ofercie znajdą Państwo miniwirówki i wirówki stołowe znanych producentów – np. wirówki Eppendorf, Hettich, Thermo Scientific, Heathrow-Scientific, Labnet, Biosan, IKA, Sunlab, JWE.

Wirówki laboratoryjne – podział i zastosowanie

Wirówki laboratoryjne to urządzenia niezbędne praktycznie we wszystkich placówkach naukowo-badawczych, gdzie konieczne jest rozdzielenie badanych próbek na składniki w oparciu o działanie siły odśrodkowej. Wirówki laboratoryjne można podzielić na:

  • Miniwirówki – zwykle przeznaczone są do wirowania mikroprobówek o pojemnościach 0,2 ml, 0,5 ml, 1,5 ml i 2,0 ml. Idealne do przygotowywania próbek do HPLC, PCR, a także do zastosowań klinicznych czy rozdzielania komórek.
  • Wirówki stołowe – Mogą być stosowane również z probówkami o większych pojemnościach – zależnie od zastosowanego rotora i dodatkowych adapterów. W tej kategorii znajdują się zarówno standardowe wirówki stołowe, jak również stołowe wirówki z chłodzeniem, a także stołowe wirówki próżniowe.
  • Wirówki z vorteksami – funkcjonalne urządzenia, które łączą w sobie cechy miniwirówki z cechami wytrząsarki typu vortex. Sprawdzą się zwłaszcza w małych laboratoriach, gdzie miejsce jest ograniczone.

W ofercie posiadamy wirówki na szkiełka podstawowe, a także praktyczne akcesoria do wirówek, takie jak wymienne rotory i adaptery do rotorów (tulejki redukcyjne). W naszym sklepie można ponadto zaopatrzyć się w probówki i butelki wirówkowe – zarówno plastikowe, jak i szklane.