Podkategorie

  Lampy, latarki, emitery, płyty podświetlane – charakterystyka

  Lampy, latarki, emitery, płyty podświetlane to urządzenia laboratoryjne wykorzystywane nie tylko w typowych placówkach badawczych, ale również w przemyśle spożywczym, browarnictwie, górnictwie, bankach, archiwach czy nawet bibliotekach.

  Zależnie od rodzaju i potrzebnego zastosowania mogą być źródłem światła białego (latarki, płyty podświetlane, emitery światła, lampy podstawowe), UV (ręczne lampy UV, transluminatory) lub podczerwieni (lampy na podczerwień).

  Lampy, latarki, emitery, płyty podświetlane – zastosowanie

  Emitery światła – źródła światła stosowane do precyzyjnego oświetlania prób badanych – np. w mikroskopii, kontroli jakości i elektronice.
  Lampy podstawowe i lampy na podczerwień – zależnie od rodzaju, emitują światło białe lub podczerwone. Służą do optymalnego oświetlania powierzchni roboczych – np. w obszarach medycznych.
  Lampy UV – Idealne np. do wzbudzania fluorescencyjnego – np. w mikrobiologii, botanice czy technologii materiałowej.
  Latarki – przydatne w każdym laboratorium, do oświetlania trudno dostępnych miejsc.
  Płyty podświetlane – umożliwiają oświetlanie i porównywanie barw prób, a także oświetlanie zdjęć rentgenowskich. W ofercie posiadamy również transluminatory, będące źródłem promieniowania UV, które pomocne może być np. do wzbudzania bromku etydyny, do określania lokalizacji poszczególnych fragmentów DNA na żelu agarozowym.


  twitter content here
  Kontakt telefoniczny
  Kontakt e-mail