Podkategorie

  Lampy, latarki, emitery, płyty podświetlane – charakterystyka

  Lampy, latarki, emitery, płyty podświetlane to urządzenia laboratoryjne wykorzystywane nie tylko w typowych placówkach badawczych, ale również w przemyśle spożywczym, browarnictwie, górnictwie, bankach, archiwach czy nawet bibliotekach.

  Zależnie od rodzaju i potrzebnego zastosowania mogą być źródłem światła białego (latarki, płyty podświetlane, emitery światła, lampy podstawowe), UV (ręczne lampy UV, transluminatory) lub podczerwieni (lampy na podczerwień).

  Lampy, latarki, emitery, płyty podświetlane – zastosowanie

  Emitery światła – źródła światła stosowane do precyzyjnego oświetlania prób badanych – np. w mikroskopii, kontroli jakości i elektronice.
  Lampy podstawowe i lampy na podczerwień – zależnie od rodzaju, emitują światło białe lub podczerwone. Służą do optymalnego oświetlania powierzchni roboczych – np. w obszarach medycznych.
  Lampy UV – Idealne np. do wzbudzania fluorescencyjnego – np. w mikrobiologii, botanice czy technologii materiałowej.
  Latarki – przydatne w każdym laboratorium, do oświetlania trudno dostępnych miejsc.
  Płyty podświetlane – umożliwiają oświetlanie i porównywanie barw prób, a także oświetlanie zdjęć rentgenowskich. W ofercie posiadamy również transluminatory, będące źródłem promieniowania UV, które pomocne może być np. do wzbudzania bromku etydyny, do określania lokalizacji poszczególnych fragmentów DNA na żelu agarozowym.


  Kontakt telefoniczny
  Kontakt e-mail