Tryskawki

Tryskawki plastikowe – charakterystyka

Tryskawki plastikowe to produkty laboratoryjne służące do prostego dozowania niewielkich ilości płynu, bez precyzyjnego odmierzania jego objętości. Tryskawka plastikowa wykonana jest zwykle z miękkiej butelki, w której wnętrzu znajduje się rurka, połączona z zakrętką.

Po naciśnięciu butelki przez rurkę tryskawki (nasadkę tryskającą) wydobywa się ciecz znajdująca się wewnątrz pojemnika. Na rynku dostępne są tryskawki z szeroką szyjką (łatwiejsze napełnianie) i z wąską szyjką. Zazwyczaj produkowane są z PP, LDPE lub FEP. Tryskawki plastikowe, zależnie od materiału, z którego zostały wykonane, nadają się do dozowania np. wody destylowanej, izopropanolu, acetonu, metanolu, etanolu. Przed zakupem tryskawki warto sprawdzić kompatybilność materiału, z jakiego jest wykonana, z cieczą, która będzie dozowana.

Tryskawki plastikowe – zastosowanie

Tryskawki laboratoryjne używane są np. do przepłukiwania osadów lub płukania szkła laboratoryjnego wodą destylowaną lub acetonem. Przydatne w laboratorium są zwłaszcza tryskawki z nadrukiem (lub tryskawki kolorowe), dzięki którym możliwa jest szybka identyfikacja cieczy znajdującej się wewnątrz butelki. Ma to zastosowanie zwłaszcza w placówkach, które stosują kilka tryskawek z różnymi cieczami jednocześnie.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail