Produkty z tej kategorii

Biurety szklane – charakterystyka

Biurety szklane są jednym ze standardowych sprzętów laboratoryjnych. Cechuje je duża precyzja i dokładność potwierdzona oznaczeniami klasy AS. Stosowane podczas miareczkowania (titracji) lub przygotowywania roztworów mianowanych.

Tradycyjnie biurety posiadają odwróconą skalę. Na szczycie znajduje się pozycja „0”, zaś na samym dole najwyższa wartość. Biureta przed użyciem jest napełniana roztworem do pozycji „0”, który następnie wypuszcza się po kropli w trakcie miareczkowania. Dzięki zastosowaniu takiej skali w każdej chwili można szybko i w prosty sposób sprawdzić, jaką objętość roztworu się już wkropliło.

Pasek Schellbacha – pasek umieszczony na tylnej części rurki służący do łatwiejszego odczytania objętości na skali biurety. Wersje biuret z paskiem Schellbacha dostępne są wyłącznie w modelach z przeźroczystego szkła.

Biurety szklane – podział i zastosowanie

Biurety szklane można podzielić na trzy podstawowe rodzaje:

  • biureta prosta – nie posiada butelki, zazwyczaj jest montowana bezpośrednio do statywów laboratoryjnych;
  • biureta Pelleta – oferowana w elementach, które należy nabywać osobno (butelka i gruszka) , szklane butle nadają się doskonale do wykorzystania przy agresywnych roztworach;
  • biureta Schillinga – oferowana jako kompletny zestaw z plastikową butelką, dzięki czemu nadaje się także do zastosowań terenowych.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail