Podkategorie

Mieszadła mechaniczne – charakterystyka

Mieszadła mechaniczne przeznaczone są do dokładnego mieszania cieczy o różnych (często dużych) objętościach i gęstościach (nadają się również do mieszania cieczy o dużych lepkościach). Podstawą działania mieszadła mechanicznego jest silnik elektryczny, który napędza metalowy lub szklany pręt mieszający, zanurzony w cieczy przeznaczonej do mieszania.

Akcesoria do mieszadeł mechanicznych – podział i zastosowanie

  • Pręty i końcówki mieszające – do mieszadeł mechanicznych zwykle dostępnych jest klika rodzajów prętów mieszających (końcówek mieszających), m.in. końcówki śmigłowe, łopatkowe, w kształcie półksiężyca, turbinowe i typu kotwica. Odpowiedni pręt mieszający należy dobrać do stosowanego mieszadła mechanicznego, właściwości fizycznych mieszanej cieczy, a także do pożądanego efektu mieszania.
  • Statywy i uchwyty do mieszadeł – stabilne statywy, które utrzymują mieszadło mechaniczne nad mieszaną cieczą, a także zapewniają prawidłowe wypoziomowanie tego mieszadła. W ofercie posiadamy również łączniki krzyżowe i zaciski do statywów.
  • Systemy mieszadeł KPG (szkalne) – umożliwiają szczelne i funkcjonalne połączenie prętów mieszających i kolb. Końcówki mieszające systemów KPG posiadają zwykle szlif, dzięki któremu idealnie łączą się z tuleją, która następnie łączona jest ze szlifem znajdującym się w naczyniu. W naszej ofercie można znaleźć wszystkie niezbędne elementy systemów KPG.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail