Produkty z tej kategorii

Mieszadła bez grzania – charakterystyka

Mieszadła magnetyczne bez grzania to urządzenia laboratoryjne przeznaczone do dokładnego i bezkontaktowego mieszania cieczy znajdujących się w naczyniach. Mieszanie następuje na skutek pobudzenia mieszadełka magnetycznego przez pole magnetyczne wytwarzane w urządzeniu mieszającym.

Płyty mieszadeł bez grzania wykonane mogą być z tworzywa sztucznego, stali szlachetnej lub ceramiki. W ofercie posiadamy zarówno mieszadła magnetyczne bez grzania analogowe, jak i cyfrowe. Dostępne są jednostanowiskowe mieszadła magnetyczne, a także mieszadła wielostanowiskowe (5-,10- lub 15-stanowiskowe).

Wybierając mieszadło magnetyczne bez grzania należy zwrócić uwagę na wielkość płyty oraz materiał z jakiego została ona wykonana, maksymalną objętość mieszanej cieczy, a także na zakres prędkości obrotowych.

Mieszadła bez grzania – zastosowanie

Standardowe mieszadła magnetyczne bez grzania stosowane są we wszystkich laboratoriach naukowo-badawczych, w których niezbędne jest mieszanie próbek, przygotowywanie roztworów, ich mieszanie i rozcieńczanie. Sprawdzą się np. przy miareczkowaniu, a także przygotowywaniu buforów.

Do pracy z magnetycznym mieszadłem bez grzania mogą być ponadto przydatne także dodatkowe akcesoria np. – mieszadełka magnetyczne, bagietki do mieszadełek magnetycznych czy inne akcesoria do mieszadeł magnetycznych.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail