Aspirator butelkowy FTA-1

Aspirator butelkowy FTA-1

1960,98 

Aspirator butelkowy FTA-1 do odsysania płynów z płytek, probówek, szalek i butelek do hodowli. Z mikrokompresorem wytwarzającym podciśnienie -500 mbar. Końcówka odsysająca jest połączona z butelką za pomocą wężyka wykonanego z PP. Filtr hydrofobowy w komplecie.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Cena nettoIlość
Aspirator butelkowy FTA-1 - k-7850 - aspirator-butelkowy-fta-1 K-7850 / k7850Aspirator butelkowy FTA-1 1960,98 
-
+

Aspirator butelkowy FTA-1 przeznaczony jest do odsysania alkoholu lub buforów, które należy usunąć z płytek, probówek, szalek czy butelek do hodowli po zakończeniu eksperymentu.

FTA-1 sprawdzi się przy metodach reprecypitacyjnych, rutynowych czynnościach przy przemywaniu hodowli komórkowych, usuwaniu pożywek, itp.

Działanie aspiratora polega na wytworzeniu podciśnienia -500 mbar za pomocą wbudowanego mikrokompresora. Ciecz zaczyna być zasysana z probówki w momencie, w którym końcówka dotknie powierzchni roztworu. Końcówka jest połączona z butelką za pomocą wężyka wykonanego z PP.

Uchwyt na końcówkę jest wygodnie umieszczony z prawej strony. Znajduje się tam miejsce na 2 probówki, np. roztwór kwasu solnego i wodę destylowaną, do przepłukiwania i przechowywania końcówki tak, aby mogła być ponownie wykorzystana.

W zestawie znajduje się hydrofobowy filtr mikrobiologiczny typu 2200/02. Eliminuje on ryzyko kontaminacji pompy ssącej lub centralnej jednostki próżni bakteriami, wirusami lub materiałem zakaźnym. Filtr należy zakładać tak, aby powierzchnia oznaczona „IN” była skierowana w stronę butli, a strona bez znaku w stronę źródła próżni. Filtr wymaga regularnej wymiany co maksymalnie 30 dni lub niezwłocznie w wypadku jego zalania lub zabrudzenia. jeśli został zalany lub zabrudzony.

Ośmiokanałowy adapter MA-8 do aspiratora butelkowego FTA-1 dostępny do kupienia osobno.

Parametry FTA-1
Próżnia -500 mbar
Pojemność butli 1 l
Wymiary (szer. x gł. x wys.)
160 x 210 x 340 mm
Waga 1,7 kg
Zasilacz zewnętrzny 12 V, 300 mA / 3,6 W

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail