Aspirator butelkowy FTA-2i

Aspirator butelkowy FTA-2i

4395,30 

Aspirator butelkowy FTA-2i do odsysania płynów z płytek, probówek, szalek i butelek do hodowli. Z mikrokompresorem wytwarzającym podciśnienie w zakresie od -200 do -800 mbar. Czujnik poziomu płynu. Filtr hydrofobowy w komplecie.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Cena nettoIlość
Aspirator butelkowy FTA-2i - k-7851 - aspirator-butelkowy-fta-2i K-7851 / k7851Aspirator butelkowy FTA-2i 4395,30 
-
+

Aspirator butelkowy FTA-2i doskonale sprawdzi się przy odsysaniu buforów, alkoholu lub innych płynów z probówek, płytek lub butelek. FTA-2i może być używany przy eksperymentach związanych z oczyszczaniem DNA i RNA lub do innych metod precypitacji makrocząsteczkowej. Ponadto może być stosowany przy rutynowych czynnościach laboratoryjnych, np. przy usuwaniu pożywek, czy przepłukiwaniu hodowli.

Działanie aspiratora FTA-2i oparte jest na tworzeniu podciśnienia w zakresie od -200 do -800 mbar w butli przechwytującej za pomocą wbudowanego mikrokompresowa. Butelka na odsysane płyny ma pojemność 2 litrów i jest wykonana z polipropylenu. Może być autoklawowana.

Płyn jest usuwany z naczynia w momencie, w którym końcówka ssąca dotknie powierzchni roztworu. Końcówka jest połączona z butelką za pomocą wężyka wykonanego z PP. Uchwyt na końcówkę jest wygodnie umieszczony z prawej strony urządzenia. Znajduje się tam miejsce na 2 probówki typu Eppendorf. Można w nich przechowywać np. roztwór kwasu solnego i wodę destylowaną, do przepłukiwania i przechowywania końcówki.

W zestawie znajduje się hydrofobowy filtr mikrobiologiczny typu 2200/02. Eliminuje on ryzyko kontaminacji pompy ssącej lub centralnej jednostki próżni bakteriami, wirusami lub materiałem zakaźnym. Filtr należy zakładać tak, aby powierzchnia oznaczona “IN” była skierowana w stronę butli, a strona bez znaku w stronę źródła próżni. Filtr wymaga regularnej wymiany co maksymalnie 30 dni lub niezwłocznie w wypadku jego zalania lub zabrudzenia. jeśli został zalany lub zabrudzony.

Aspirator FTA-2i jest wyposażony w czujnik poziomu płynu, który wykrywa nadmiar cieczy, a następnie automatycznie wyłącza pompę. Równocześnie sygnał dźwiękowy informuje użytkownika o takiej sytuacji. W ten sposób nie dochodzi do przelania zbiornika. Urządzenie wyposażone jest w pokrętło regulacji próżni, co pozwala sprawnie i płynnie wybrać żądaną prędkość zasysania.

Do kupienia osobno są autoklawowalne akcesoria do aspiratora butelkowego FTA-2i: 8-kanałowy adapter MA-8, wydłużona rurka oraz zestaw akcesoriów HAS-1.

Parametry FTA-2i
Próżnia od -200 do -800 mbar
Prędkość zasysania 10 l/min (dla powietrza)
Pojemność butli 2 l
Czujnik poziomu płynu TAK
Zabezpieczenie przed przelaniem zatrzymanie pompy, lampka sygnalizacyjna oraz alarm dźwiękowy
Wymiary (szer. x gł. x wys.) 185 x 290 x 390 mm
Waga 1,85 kg
Zasilacz zewnętrzny 12 V / 1 A / 10,8 W

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail