Papierki do oznaczeń jakościowych Amoniak

Papierki do oznaczeń jakościowych Amoniak

246,88 

Papierki do oznaczeń jakościowych Amoniak umożliwiają szybkie i pewne wykrywanie jonów NH₄⁺ lub gazowego amoniaku (NH₃). W obecności jonów amonowych biały papierek testowy zmienia kolor na brązowy lub brązowo- żółty. Próg wykrywalności to 10 mg/l NH₄⁺. Opakowanie zawiera 200 pasków.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Szt./Op. Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych Amoniak - m-3692 - papierki-do-ozn-jakosciowych-amoniak - bialy-brazowy-zolty - 200-szt M-3692 / m3692Papierki do ozn. jakościowych Amoniakbiały - brązowy/żółty200 szt. 246,88 
-
+

Papierki do oznaczeń jakościowych Amoniak przeznaczone są do szybkiego i pewnego wykrywania jonów NH₄⁺ lub gazowego amoniaku (NH₃). Jeżeli paski używane są zgodnie z instrukcją – test jest specyficzny dla amoniaku i jonów amonowych. W ich obecności na papierku testowym pojawia się pierścień lub plamy o kolorze brązowo-żółtym. Co ważne, zabarwienie nie jest trwałe, znika wkrótce po nałożeniu badanego roztworu na papierek M-3692. Próg wykrywalności to 10 mg/l NH₄⁺.

W przypadku wykrywania jonów amonowych testowaną próbkę należy zalkalizować 10% roztworem NaOH. Natomiast identyfikacja obecności gazowego amoniaku następuje przy pomocy papierka zwilżonego wodą destylowaną. Umieszcza się go w badanej atmosferze, a po krótkiej ekspozycji (1-25 s) dodaje się na jego powierzchnię kroplę 10% NaOH.

Opakowanie zawiera 200 pasków o wymiarach 20 x 70 mm.

Numer produktu Karta charakterystyki
M-3692 Karta charakterystyki
GHS06 GHS08 GHS09
substancje toksyczne substancje rakotwórcze
/mutagenne
substancje szkodliwe
dla środowiska wodnego
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail