Papierki do oznaczeń jakościowych Cyantesmo – do wykrywania cyjanowodoru i cyjanków

Papierki do oznaczeń jakościowych Cyantesmo – do wykrywania cyjanowodoru i cyjanków

248,96 

Papierki w rolce do oznaczeń jakościowych Cyantesmo przeznaczone są do wykrywania cyjanowodoru i cyjanków w roztworach i ekstraktach wodnych. Jasnozielony pasek w obecności HCN lub CN⁻ zmienia barwę na niebieską. Próg wykrywalności wynosi 0,2 mg/dm³ HCN.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Rodzaj pak. Dł. rolki Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych Cyantesmo - do wykrywania cyjanowodoru i cyjanków - m-3730 - papierki-do-ozn-jakosciowych-cyantesmo - jasnozielony-niebieski - rolka - 5-m M-3730 / m3730Papierki do ozn. jakościowych Cyantesmojasnozielony - niebieskirolka5 m 248,96 
-
+

Papierki do oznaczeń jakościowych Cyantesmo firmy Macherey-Nagel umożliwiają szybkie i proste wykrywanie HCN i CN⁻ w roztworach wodnych. Cyjanowodór i cyjanki są toksyczne nawet w niskich stężeniach. Mogą tworzyć się np. przy wytwarzaniu owocowych brandy. Papierki CYANTESMO stosuje się do badania obecności amigdaliny w migdałach, jak również HCN w kukurydzy i mące oraz HCN w powietrzu.

Paski nie reagują z cyjankami w środowisku zasadowym, natomiast odznaczają się dużą czułością ẇ roztworach lekko zakwaszonych kwasem siarkowym. Mocno kwasowy odczyn testowanego roztworu niszczy reagenty, którymi nasączony jest Cyantesmo. Próg wykrywalności cyjanowodoru 0,2 mg/l. Reakcja wskaźnikowa przebiega najbardziej intensywnie w fazie gazowej bezpośrednio nad badanym roztworem. Powoduje ona zmianę barwy z jasnozielonej na niebieską.

Wykrywanie cyjanowodoru i cyjanków przy użyciu papierków Cyantesmo może być zakłócane przez: heksacyjanożelaziany (II) i (III), tiocyjaniany, tiosiarczany i chlor cząsteczkowy.

Opakowanie zawiera 1 rolkę o szerokości 10 mm i długości 5 m.

GHS08
substancje rakotwórcze
/mutagenne

 

Numer produktu Karta charakterystyki
M-3730 Karta charakterystyki
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail