Papierki do oznaczeń jakościowych – Glin/Cyrkon

Papierki do oznaczeń jakościowych – Glin/Cyrkon

152,48 

Paski do oznaczeń jakościowych Glin/Cyrkon umożliwiają szybkie i wygodne wykrywanie obecności jonów Al3+ lub Zr4+. W obecności jonów glinu żółty papierek testowy zabarwia się na kolor czerwony. Natomiast w obecności jonów cyrkonu – na purpurowoczerwony. Próg wykrywalności wynosi 10 mg/l Al3+ oraz 20 mg/l Zr4+.

Opakowanie zawiera 100 sztuk pasków testowych o wymiarach 20 x 70 mm.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Szt./Op. Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych - Glin/Cyrkon - m-3650 - papierki-do-ozn-jakosciowych-glin-cyrkon - zolty-czerwony-zolty-purpurowoczerwony - 100-szt M-3650m3650Papierki do ozn. jakościowych Glin/Cyrkonżółty-czerwony, żółty-purpurowoczerwony100 szt. 152,48 
-
+

Paski do oznaczeń jakościowych Glin/Cyrkon umożliwiają szybkie i wygodne wykrywanie obecności jonów Al3+ lub Zr4+.

Wykrywanie jonów glinu

Na papierek testowy nanosi się próbkę w obecności słabego kwasu mineralnego, zbuforowanego dodatkiem octanu sodu. Następnie fragment, na który naniesiono kroplę roztworu należy wyeksponować z obu stron na opary amoniaku. Po tym papierek należy przemyć kwasem octowym o stężeniu 5-10%. W obecności wysokich stężeń Al3+ na papierku testowym pojawią się jaskrawoczerwone plamki. Jeżeli stężenie jest niskie – czerwony pierścień. Próg wykrywalności wynosi 10 mg/l Al3+. Zakłócenia pomiaru mogą być spowodowane obecnością jonów żelaza, cynku, miedzi, manganu i cyrkonu. Mogą one być wyeliminowane przez przeprowadzenie reakcji badanej próbki z nadmiarem cyjanożelazianu(II) potasu. Jony fluorkowe oraz polifosforany blokują tworzenie się czerwonego zabarwienia. Mogą być usunięte poprzez odparowanie ze stężonym kwasem siarkowym.

Wykrywanie jonów cyrkonu

Na papierek testowy nanosi się próbkę w obecności kwasu solnego. Następnie fragment, na który naniesiono kroplę roztworu należy wyeksponować z obu stron na opary amoniaku. Po tym papierek należy zanurzyć w roztworze 5% kwasu solnego. W obecności wysokich stężeń Zr4+ na papierku testowym pojawią się purpurowoczerwone plamki. Jeżeli stężenie jest niskie – czerwono-fioletowy pierścień. Próg wykrywalności wynosi 20 mg/l Zr4+. Zakłócenia pomiaru mogą być spowodowane jedynie przez obecność jonów hafnu.

Opakowanie zawiera 100 sztuk pasków testowych o wymiarach 20 x 70 mm.

Numer produktu Karta charakterystyki
M-3650 Karta charakterystyki
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail