Papierki do oznaczeń jakościowych Nitratesmo – do wykrywania azotynów i azotanów

Papierki do oznaczeń jakościowych Nitratesmo – do wykrywania azotynów i azotanów

249,89 

Papierki w rolce do oznaczeń jakościowych Nitratesmo pozwalają na szybkie i proste wykrycie azotanów i azotynów. Biały papierek testowy w obecności azotanów zabarwia się na kolor czerwony. W obecności azotynów barwa paska zmienia się z białej na cytrynowożółtą. Próg wykrywalności dla azotanów (III) (NO₂⁻) to 5 mg/l, dla azotanów (V) (NO₃⁻) wynosi on 10 mg/l.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Rodzaj pak. Dł. rolki Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych Nitratesmo - do wykrywania azotynów i azotanów - m-3694 - papierki-do-ozn-jakosciowych-nitratesmo - bialy-czerwony-lub-bialy-zolty - rolka - 5-m M-3694 / m3694Papierki do ozn. jakościowych Nitratesmobiały - czerwony lub biały - żółtyrolka5 m 249,89 
-
+

Papierki do oznaczeń jakościowych Nitratesmo firmy Macherey Nagel umożliwiają szybkie i proste wykrywanie azotanów i/lub azotynów.

Test na obecność azotanów (V) przeprowadza się w środowisku stężonego kwasu siarkowego (VI). Jeżeli w badanej próbce znajdują się wyłącznie azotany, papierek zabarwia się na czerwono. Jeżeli obecne są również azotyny pasek testowy zmienia kolor z białego na pomarańczowo-czerwony. Zakłócające pomiary azotyny można usunąć poprzez dodanie do próbki kwasu amidosulfonowego. Próg wykrywalności dla azotanów (V) (NO₃⁻) to 10 mg/l. Test na obecność azotanów (III) wymaga zastosowania 5M kwasu solnego. Papierek NITRATESMO zabarwia się wtedy na kolor cytrynowożółty. Próg wykrywalności dla azotanów (III) (NO₂⁻) to 5 mg/l.

Wykrywanie azotanów i azotynów przy użyciu NITRATESMO może być zakłócane przez: bromiany, chlorany, jodany, jodki, jodki, podchloryny, wanadany.

Opakowanie zawiera 1 rolkę o szerokości 10 mm i długości 5 m.

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail