Papierki do oznaczeń jakościowych – Plumbtesmo

Papierki do oznaczeń jakościowych – Plumbtesmo

295,94 

Papierki do oznaczeń jakościowych Plumbtesmo są przeznaczone do wykrywania metalicznego ołowiu, soli ołowiu na powierzchniach oraz w roztworach. W obecności Pb lub Pb2+ jasnożółty papierek testowy zmienia barwę na różową. Próg wykrywalności wynosi 0,05 µg ołowiu w postaci metalicznej lub w postaci stałych soli oraz 5 mg/l w przypadku jonów ołowiu w roztworze.

Opakowanie zawiera 40 sztuk pasków testowych o wymiarach 40 x 25 mm.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Szt./Op. Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych - Plumbtesmo - m-3658 - papierki-do-ozn-jakosciowych-plumbtesmo - jasnozolty-rozowy-purpurowoczerwony - 40-szt M-3658 / m3658Papierki do ozn. jakościowych Plumbtesmojasnożółty - rożowy/purpurowoczerwony40 szt. 295,94 
-
+

Papierki do oznaczeń jakościowych Plumbtesmo umożliwiają szybkie i pewne wykrywanie metalicznego ołowiu oraz jonów Pb2+. W ich obecności na białym (po zwilżeniu jasnożółtym) papierku testowym pojawiają się różowe (do fioletowych) plamki.

Paski Plumbtesmo są wykorzystywane do wykrywania ołowiu i jego soli:

  • na powierzchniach, naczyniach, ceramice i zabawkach
  • do badań balistycznych w kryminalistyce,
  • do kontroli spalin.

Próg wykrywalności wynosi 0,05 µg ołowiu w postaci metalicznej lub w postaci stałych soli oraz 5 mg/l w przypadku jonów ołowiu w roztworze.

Badanie może być zakłócane przez następujące pierwiastki występujące w wysokim stężeniu: bar, kadm, srebro, stront, tellur. Ich negatywny wpływ można eliminować.

Opakowanie zawiera 40 sztuk pasków testowych o wymiarach 40 x 25 mm.

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail