Papierki do oznaczeń jakościowych Waterfinder i Watesmo – do wykrywania śladów wody

Papierki do oznaczeń jakościowych Waterfinder i Watesmo – do wykrywania śladów wody

203,18 280,65 

Papierki do łatwego i szybkiego wykrywania wody i pary wodnej. Zarówno w przypadku Waterfinder jak i Watesmo reakcje są nieodwracalne. Paski te znajdą zastosowanie do kontroli szczelności węży i przewodów lub do wykrywania skroplonej wody oraz do kontroli rozpuszczalników.

Waterfinder dostarczany jest w formie rolki o długości 7 m. Obecność wody powoduje zmianę zabarwienia paska z białej na różową. Natomiast Watesmo dostarczane jest w formie rolki o długości 5 m. Obecność wody powoduje zmianę zabarwienia paska z jasnoniebieskiej na ciemnoniebieską.

Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Rodzaj pak. Dł. rolki Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych Waterfinder i Watesmo - do wykrywania śladów wody - m-3710 - papierki-do-ozn-jakosciowych-waterfinder - bialy-rozowy-lawendowy - rolka - 7-m M-3710 / m3710Papierki do ozn. jakościowych Waterfinderbiały - różowy/lawendowyrolka7 m 280,65 
-
+
Papierki do oznaczeń jakościowych Waterfinder i Watesmo - do wykrywania śladów wody - m-3712 - papierki-do-ozn-jakosciowych-watesmo - jasnoniebieski-ciemnoniebieski - rolka - 5-m M-3712 / m3712Papierki do ozn. jakościowych Watesmojasnoniebieski - ciemnoniebieskirolka5 m 203,18 
-
+

Papierki do łatwego i szybkiego wykrywania wody i pary wodnej. Zarówno w przypadku Waterfinder, jak i Watesmo, zachodzące reakcje są nieodwracalne. Paski te znajdą zastosowanie do kontroli szczelności węży i przewodów lub do wykrywania skroplonej wody oraz do kontroli rozpuszczalników.

Paski do wykrywania śladów wody sprawdzą się do wykrywania wody w fazie ciekłej alifatycznych i aromatycznych węglowodorów (np. benzyna, ropa), w izopropanolu, wyższych alkoholach, woskach (do wykrywania wody związanej w solach), tłuszczach stałych oraz emulsjach. Ponadto papierki Waterfinder i Watesmo mogą służyć do wykrywania śladów wody w fazie gazowej. W takim oznaczeniu papierek testowy należy zanurzyć w bezwodnym izopropanolu i jeszcze wilgotny umieścić w badanym medium (np. strumieniu powietrza). Po odparowaniu alkoholu w możliwie najsuchszej atmosferze papierek odbarwia się na kolor niebieski w przypadku Watesmo lub różowy w przypadku Waterfinder. Intensywność zabarwienia zależy od ilości wody w badanej próbce. Papierki Waterfinder są stosowane również do sprawdzenia czy wrażliwe produkty, takie jak urządzenia elektroniczne, miały kontakt z wodą. Są bardzo przydatne do wykrywania nieuzasadnionych reklamacji.

Paski Watesmo nie mogą być używanie w obecności metanolu, DMF, DMSO lub roztworów, które je zawierają. W przypadku kontaktu z takim rozpuszczalnikiem następuje natychmiastowa zmiana barwy paska. Również suszenie papierka testowego w atmosferze o wysokiej wilgotności może spowodować uzyskanie ciemnoniebieskiego koloru. Dlatego też wskazane jest suszenie pasków testowych w eksykatorze.

Waterfinder dostarczany jest w formie rolki o długości 7 m. Obecność wody powoduje zmianę zabarwienia paska z białej na różową/lawendową.
Natomiast Watesmo dostarczane jest w formie rolki o długości 5 m. Obecność wody powoduje zmianę zabarwienia paska z jasnoniebieskiej na ciemnoniebieską.

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail