Paski z indantrenem – 200 szt.

Paski z indantrenem – 200 szt.

118,06 

Paski z indantrenem służą do ustalenia punktu końcowego reakcji redukcji barwników kadziowych. Już w obecności śladowych ilości podsiarczynu sodu i ługu papierek wskaźnikowy zmienia barwę z żółtej na niebieską.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Szt./Op. Cena nettoIlość
Paski z indantrenem - 200 szt. - m-3680 - paski-z-indantrenem - zolty-niebieski - 200-szt M-3680 / m3680Paski z indantrenemżółty-niebieski200 szt. 118,06 
-
+

Paski z indantrenem umożliwiają ustalenie punktu końcowego reakcji redukcji barwników kadziowych do formy leuko. Do tej grupy związków należą barwniki indygoidowe oraz antrachinonowe. W obecności nadmiaru ditionianu(III) sodu i zasady pasek wskaźnikowy zmienia barwę z żółtej na niebieską. Barwniki kadziowe nie są rozpuszczalne w wodzie, ale rozpuszczalne są ich sole. Aby wykorzystać barwniki kadziowe w produkcji tkanin, redukuje się je posiarczynem sodu w rozcieńczonych roztworach wodorotlenków litowców do rozpuszczalnych soli (leukozwiązków). Po związaniu się barwnika z włóknem, poddaje się je ponownemu utlenieniu do formy nierozpuszczalnej w wodzie.

Opakowanie zawiera 100 sztuk papierków o wymiarach 20 x 70 mm.

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail