Papierki do oznaczeń półilościowych – ozon

Papierki do oznaczeń półilościowych – ozon

110,23 

Paski do półilościowego, szybkiego oznaczania ozonu w powietrzu. Ozon obecny w powietrzu odbarwia pasek testowy z białego na brązowy. Wyniki otrzymuje się po 10 min.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Szt./Op. Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń półilościowych – ozon - m-3610 - pasek-do-specjalnych-zastosowan-ozon - bialy-brazowy - 12-szt M-3610m3610Pasek do specjalnych zastosowań - Ozonbiały - brązowy12 szt. 110,23 
-
+

Ozon to bezbarwny gaz, który może podrażniać oczy i błony śluzowe i może powodować dolegliwości układu oddechowego. Zawartość ozonu na poziomie 180 μg/m3 powietrza jest uznana za wartość krytyczną, powyżej której osoby wrażliwe mogą odczuwać dolegliwości. Stężenia ozonu publikowane przez media oznaczane są w pobliżu stacji pomiarowych. Ze względu na wpływ czynników atmosferycznych i chemicznych np. wiatru, promieniowania słonecznego, stężenia emitowanych przez pojazdy spalin, zawartość ozonu może w niektórych miejscach znacznie odbiegać od publikowanych. Z tego powodu należy brać pod uwagę wartości pomiarów wykonywanych lokalnie. Paski wskaźnikowe do wykrywania ozonu pozwalają na orientacyjną ocenę stężenia ozonu w powietrzu. Podobnie do pasków QUANTOFIX® wykonane są z plastikowej taśmy o szerokości 10 mm, na której umieszczony jest papierek wskaźnikowy.
Zakres i stopniowanie skali: < 90, 90 – 150, 150 – 210, >210 μg/m3 ozonu.

Substancje, które mogą zakłócać pomiary to m. in. inne związki utleniające (np. chlor). Ich obecność w powietrzu powoduje podobną zmianę barwy, zawyżając wyniki oznaczenia. Zakres pomiarowy został ustalony dla wilgotności względnej od 30 do 60 %. Przy wilgotności względnej poniżej 30 % uzyskamy zaniżone wyniki, natomiast przy wilgotności powyżej 60 % wartości będą zawyżone.

Numer produktu Karta charakterystyki
M-3610 Karta charakterystyki
Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail