Zestaw 4 pipet Eppendorf Research® Plus – z końcówkami ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased Reloads

Zestaw 4 pipet Eppendorf Research® Plus – z końcówkami ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased Reloads

6163,35 

Zestaw zawierający 4 pipet Eppendorf Research® Plus o regulowanej pojemności, 4 opakowania końcówek ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased Reloads oraz 4 puste pudełka epT.I.P.S.® Box 2.0. Eppendorf Research® Plus to ultra lekkie, niezawodne, precyzyjne, dokładne i wykonane z najwyższą starannością pipety. Wyposażone w sprężynujący stożek końcowy. W pełni autoklawowalne. Końcówki ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased są wykonane co najmniej w 90% z polipropylenu bazującego na materiałach pochodzenia biologicznego. Minimalizują wpływ na środowisko poprzez wykorzystanie zasobów odnawialnych.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Nr producenta Cena nettoIlość
Zestaw 4 pipet Eppendorf Research® Plus - z końcówkami ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased Reloads - k-5491 - zestaw-4-pipet-research-plus-z-koncowkami-ept-i-p-s-biobased-reloads - 3123-000-950 K-5491 / k5491Zestaw 4 pipet Research® Plus - z końcówkami epT.I.P.S.® BioBased Reloads3123 000.950 / 3123000950 6163,35 
-
+

Zestaw pipet Eppendorf Research® Plus

Eppendorf Research® Plus to bezpieczne, niezawodne, ultralekkie pipety z regulacją pojemności. Wyróżniają się wysoką precyzją i dokładnością. Wybrana pojemność pojawia się na czytelnym 4-cyfrowym wskaźniku. Pipety wyposażone są w sprężynujący stożek końcowy, który redukuje siły przylegania końcówki i zmniejsza obciążenia przy długotrwałym pipetowaniu. Zaprojektowane zgodnie z kryteriami Eppendorf PhysioCare Concept. Mogą być tymczasowo kalibrowane zgodnie z potrzebami użytkownika. Można je również sterylizować (w całości lub tylko dolną część pipety).

Zestaw pipet jednokanałowych Eppendorf Research® Plus jest to idealny zestaw startowy do wrażliwych i wymagających zastosowań. Pipety Research Plus w połączeniu z końcówkami z filtrem ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased zapewniają zwiększoną ochronę przed przypadkowym zanieczyszczeniem aerozolami, kroplami i rozpryskami. Co najważniejsze, te końcówki z filtrem są przyjazne dla środowiska, ponieważ są produkowane z recyklingowanych surowców drugiej generacji – w całości z odpadów i pozostałości, np. z produkcji olejów roślinnych lub zużytego oleju spożywczego Minimalizują wpływ na środowisko, zmniejszają ślad węglowy poprzez wykorzystanie zasobów odnawialnych. Zarówno pipety, jak i końcówki posiadają certyfikat ACT (Accountability, Consistency, Transparency). Jest to niezależny certyfikat współczynnika wpływu na środowisko wystawiany przez My Green Lab®.

Charakterystyka końcówek Eppendorf epT.I.P.S.® BioBased

Końcówki Eppendorf epT.I.P.S.® BioBased umożliwiają redukcję zanieczyszczenia środowiska i śladu węglowego bez strat na jakości, precyzji i dokładności. Są one sposobem na bardziej ekologiczną, zrównoważoną pracę w laboratorium. Do ich produkcji (nie dotyczy filtra) zastosowano biopolimer drugiej generacji, który w 90% składa z zasobów odnawialnych. Końcówki do pipet ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased zapewniają doskonałą szczelność mimo zredukowanych sił wymaganych do mocowania i wyrzutu końcówki. Dzięki temu idealnie współpracują z pipetami Eppendorf.

Ponadto końcówki BioBased są dostępne w wersji Reload, która pod względem czystości i sterylności spełnia te same wymagania, które są stawiane konwencjonalnym jednorazowym końcówkom w formie Racks. Jednakże wersja Reload pozwala na oszczędność aż do 54% tworzyw sztucznych wytwarzanych z paliw kopalnych. Równocześnie znacząco redukuje objętość odpadów laboratoryjnych. Nowe końcówki w formie Reloads pasują doskonale do pudełka epT.I.P.S.® Box 2.0, które można wielokrotnie napełniać, zachowując certyfikowaną sterylność zgodnie z normami DIN EN ISO 11670 i DIN EN 868-2-10.

Zakres dostawy

W skład zestawu wchodzą:

  • 4 pipety Research® Plus o poj. 0,1-2,5 µl, 2-20 µl (kod barwny żółty), 20-200 µl, 100-1000 µl,
  • 4 opakowania końcówek ep Dualfilter T.I.P.S.® BioBased Reloads PCR clean i sterile,
  • 4 puste pudełka epT.I.P.S.® Box 2.0.
Stopień czystości Charakterystyka
Eppendorf Quality standardowy stopień czystości gwarantujący łatwość i niezawodność stosowania
Sterile sterylne (poprzez napromieniowanie lub gazowanie tlenkiem etylenu zgodnie z ISO 11137 lub ISO 11135); bez endotoksyn (niepirogenne)
PCR Clean wolne od DNaz, RNaz oraz ludzkiego DNA i inhibitorów PCR; polecane szczególnie do izolacji kwasów nukleinowych, analizy wrażliwych próbek kwasów nukleinowych (PCR, qPCR, mikromacierze)
Forensic DNA wolne od DNaz, RNaz, inhibitorów PCR oraz ludzkiego DNA; zgodne z normą ISO 18385; jakość testowana w laboratoriach zewnętrznych zgodnych z ISO 17025 – normą akredytacyjną stosowaną wobec laboratoriów medycyny sądowej
Biopur sterylne (sterylizowane radiacyjnie bądź tlenkiem etylenu), wolne od DNaz, RNaz, pirogenów, ATP, ludzkiego i bakteryjnego (E. coli) DNA oraz inhibitorów PCR
PCR clean + Sterile wolne od DNaz, RNaz, ludzkiego DNA i inhibitorów PCR, endotoksyn oraz sterylne (poprzez napromieniowanie lub gazowanie tlenkiem etylenu zgodnie z ISO 11137 lub ISO 11135)
PCR clean + Protein-free wolne od DNaz, RNaz oraz ludzkiego DNA i inhibitorów PCR oraz białek

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail