Produkty z tej kategorii

Manometry – charakterystyka

Manometry, inaczej wakuometry, lub próżniomierze służą do mierzenia ciśnień poniżej ciśnienia atmosferycznego. Znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, chłodnictwie.

Mierniki próżni to łatwe w obsłudze, wytrzymałe mechanicznie urządzenia, nie zawierające rtęci. Wersje cyfrowe wyposażone są w baterię, która pozwala na pracę bez konieczności zasilania sieciowego.

Manometry – podział i zastosowanie

Mierniki próżni z regulacją – posiadają wbudowany dokładny zawór regulacyjny do ustawiania próżni. Pasują do węży o średnicy wewnętrznej 8-9 mm. Wyraźny wyświetlacz pozwala na szybki odczyt próżni w mbar, cyfrowe mierniki próżni – z czujnikiem zewnętrznym, przeznaczonym do gazów i cieczy niejonizujących i nie powodujących korozji. Są to mierniki z kompensacją temperatury. Stosowane w klimatyzacji, chłodnictwie, a także w takich dziedzinach jak formowanie tworzyw na gorąco, introligatorstwo, maszyny drukarskie, pakowanie próżniowe, w laboratoriach czy przemyśle spożywczym.

Mierniki próżni z wyświetlaczem cyfrowo-analogowym – posiadają wbudowany przetwornik ciśnienia o doskonałej odporności na korozję i długotrwałej stabilności. Obecność zarówno cyfrowego, jak i analogowego wskazania ciśnienia umożliwia szybkie wychwycenie tendencji, a także bardziej precyzyjny odczyt.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail