Butelki na pożywki Duran TILT – z zakrętką

Butelki na pożywki Duran TILT – z zakrętką

Original price was: 255,24 zł.Current price is: 127,62 zł.

Duran TILT to dwupozycyjne, bezbarwne butelki szklane o pojemności 500 ml. W zestawie z biała zakrętką GL56 wykonaną z PP. Przeznaczone do przygotowywania i przechowywania pożywek do kultur komórkowych. W pozycji nachylonej pod kątem 45° umożliwiają wygodne pipetowanie. Pozycja stojąca jest odpowiednia do przechowywania i filtracji sterylizującej.

Miniatura Nr-art. Nazwa Typ Kolor Pojemność Śr. x wys. Gwint Szt./Op. Cena nettoIlość
Butelki na pożywki Duran TILT - z zakrętką - g-2434 - butelki-na-pozywki-duran-tilt - z-zakretka - bezbarwne - 500-ml - 124-x-148-mm - gl56 - 4-szt G-2434 / g2434Butelki na pożywki Duran TILTz zakrętkąbezbarwne500 ml124 x 148 mmGL564 szt. Original price was: 255,24 zł.Current price is: 127,62 zł.
-
+

Butelki Duran TILT o pojemności 500 mililitrów z białą, polipropylenową zakrętką, wykonano ze szkła borokrzemowego 3.3. Można je stabilnie postawić w dwóch pozycjach. W pozycji pionowej stosuje się je do sterylizacji filtracyjnej lub przechowywania. Natomiast w przechylonej pod kątem 45° – do pipetowania. Unikalna, stabilna pozycja butelki Duran TILT pod kątem 45° oraz jej szeroki otwór z gwintem GL56 umożliwiają użytkownikowi wygodne i bezpieczne pipetowanie bez konieczności trzymania czy przechylania butelki. Na butelce znajdują się podwójne znaczniki objętości, dla obu pozycji. Dodatkowo, dla wygody użytkowników prawo- i leworęcznych umieszczono je po obu stronach butelki. Zwarta, kompaktowa forma butelki oszczędza miejsce do przechowywania w lodówkach lub w łaźniach wodnych. Dodatkowo ułatwia pracę przy niskich, przesuwnych oknach komór laminarnych lub dygestoriów.

Butelki Duran TILT nadają się do pracy również z pipetami serologicznymi o dużej pojemności (do 100 ml). Są autoklawowalne, można je stosować w warunkach obniżonego ciśnienia. Są również dostosowane do bezpiecznej sterylizacji filtracyjnej. Ergonomiczna zakrętka GL56 wykonana z materiałów niecytotoksycznych ułatwia otwieranie i zamykanie butelki. Duran TILT zaprojektowano, aby podwyższyć bezpieczeństwo i ułatwić pracę w biologicznych pomieszczeniach cleanroom i w komorach laminarnych. Dlatego idealnie nadają się do stosowania podczas przygotowywania podłoży do hodowli komórkowych oraz ich przechowywania.

Zapasowe zakrętki Duran TILT GL56  można dokupić osobno. Do pracy z butelkami na pożywki Duran TILT polecamy również inne akcesoria:

kolorowe znaczniki ułatwiające identyfikację butelki,
osłony silikonowe pełniące szereg funkcji ochronnych, przede wszystkim chroniące próbki wrażliwe na promieniowanie UV
adapter Duran TILT z PTFE – GL45/GL56 umożliwiający zastosowanie do tych butelek dowolnych elementów zawierających gwint wewnętrzny GL45, np. filtrów nabutelkowych.

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail