Papierki do oznaczeń jakościowych Siarczyny

Papierki do oznaczeń jakościowych Siarczyny

199,79 

Papierki do oznaczeń jakościowych Siarczyny umożliwiają szybkie i pewne wykrywanie jonów SO₃²⁻ (siarczanów (IV)) lub wolnego ditlenku siarki (SO₂). W zależności od stężenia, biały papierek testowy zabarwia się na kolor różowy (do ceglastoczerownego). Próg wykrywalności to 10 mg/l Na₂SO₃. Opakowanie zawiera 100 pasków.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Zmiana barwy Szt./Op. Cena nettoIlość
Papierki do oznaczeń jakościowych Siarczyny - m-3688 - papierki-do-ozn-jakosciowych-siarczyny - bialy-rozowy-czerwony - 100-szt M-3688m3688Papierki do ozn. jakościowych Siarczynybiały-różowy/czerwony100 szt. 199,79 
-
+

Papierki do oznaczeń jakościowych Siarczyny firmy Macherey-Nagel pozwalają na łatwe i szybkie wykrywanie jonów SO₃²⁻ (siarczanów(IV)) lub wolnego ditlenku siarki (SO₂). Siarczyny powodują zmianę zabarwienia paska z białego na różowy (do ceglastoczerownego).

Metody wykrywania siarczynów

Papierki mogą być używane na dwa sposoby. Pierwszy z nich służy do wykrywania jonów SO₃²⁻. Na papierku testowym umieszcza się kroplę badanego roztworu o odczynie neutralnym lub lekko alkalicznym. Zależnie od stężenia siarczynów na pasku mogą pojawić się różowej lub czerwone plamki albo czerwony pierścień wokół zaaplikowanej kropli. Próg wykrywalności to 10 mg/l Na₂SO₃. Druga metoda wykrywa gazowy SO₂. Jest on uwalniany z badanej próbki zawierającej siarczyny po dodaniu 10% roztworu kwasu siarkowego (VI). Zwilżony wodą pasek należy przytrzymać nad powierzchnią roztworu, nie zanurzając jednak paska bezpośrednio w cieczy.

Zakłócenia reakcji barwnej

W roztworze o odczynie kwaśnym pasek M-3688 nie wskaże obecności siarczynów. Odczyn próbki można zneutralizować poprzez dodanie krystalicznego octanu sodu. Wyniki mogą być również zakłócane przez tiosiarczany przy metodzie wykrywającej wolny SO₂. Tiosiarczany, podobnie jak siarczany (IV), w kontakcie z kwasami mineralnymi ulegają dekompozycji z uwolnieniem SO₂. Fałszywie pozytywny wynik testu mogą również wystąpić jeżeli badana próbka ma odczyn kwaśny i zawiera siarczki. W obu przypadkach błędnym wskazaniom można zapobiec dodając roztwór HgCl₂.

Papierki do oznaczeń jakościowych Siarczyny mogą być używane w diagnostyce medycznej do szybkich testów stwierdzających deficyt oksydazy siarczynowej.

Opakowanie zawiera 100 pasków o wymiarach 20 x 70 mm.

Alternatywą dla pasków M-3688 są papierki skrobiowe nasączone jodanem potasu M-3700.

Numer produktu Karta charakterystyki
M-3688 Karta charakterystyki

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail