Tester jakości oleju Testo 270

Tester jakości oleju Testo 270

1656,20 

Wytrzymałe urządzenie do kontroli jakości olejów używanych w procesie smażenia żywności. Pozwala na szybki i precyzyjny pomiar % TPM (ang. total polar molecules). Posiada możliwość zaprogramowania wartości min. i maks., funkcję Auto-Hold i Hold, trójstopniowy alarm kolorystyczny pozwalający szybko ocenić jakość badanej próbki.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Nr producenta Cena nettoIlość
Tester jakości oleju Testo 270 - t-2160 - tester-jakosci-oleju-testo-270 - 0563-2750 T-2160t2160Tester jakości oleju Testo 2700563 275005632750 1656,20 
-
+

Tester jakości oleju spożywczego Testo 270 pozwala szybko, dokładnie i precyzyjnie ocenić jakość frytur i olejów używanych w procesach smażenia żywności. Urządzenie pozwala na pomiar całkowitej liczby cząsteczek polarnych (ang. total polar molecules – TPM). Ocena TPM pomaga ocenić czy należy wymienić olej do smażenia na nowy.

Charakterystyka urządzenia Testo 270

Przyrząd pomiarowy Testo jest intuicyjny, wygodny w użyciu i niezawodny. Posiada ergonomiczny kształt, który ułatwia obsługę, jak również chroni użytkownika przed poparzeniem. Obudowa jest solidna, zbudowana z włókna szklanego, a tym samym bardzo odporna na wstrząsy i uderzenia. Czujnik oleju jest ponadto zabezpieczony przed uszkodzeniami metalową obudową. Co więcej, obudowa testera jakości olejów Testo jest zdejmowana. Posiada klasę ochrony IP 65, więc można ją myć pod bieżącą wodą, a nawet w zmywarce. Czujnik jakości oleju jest pojemnościowy. Dzięki temu można przeprowadzać następujące po sobie pomiary w gorącym oleju bez oczekiwania na ochłodzenie się próbki.

Urządzenie Testo 270 jest bezawaryjne, intuicyjne w obsłudze. Jest obsługiwane za pomocą jedynie 3 przycisków. W nieskomplikowany sposób można zaprogramować graniczne wartości TPM. Co więcej można zabezpieczyć je przed nieautoryzowaną zmianą kodem PIN.  Urządzenie posiada czytelny, duży wyświetlacz posiada trójstopniowe z podświetleniem alarmowym w kolorze zielonym, pomarańczowym i czerwonym. Kolor podświetlenia pozwala szybko ocenić w jakim zakresie znajduje się otrzymany wynik. Dodatkowo do momentu ustabilizowania się pomiaru wynik mruga na wyświetlaczu. Odpowiada za to funkcja Hold i Auto-Hold. Dokładną wartość zarejestrowaną przez tester jakości oleju również można odczytać w postaci % TPM bezpośrednio z wyświetlacza.

Dostępny w zestawie, jak również do kupienia osobno olej referencyjny do Testo 270 pozwala na szybkie przeprowadzenie kalibracji urządzenia pomiarowego w dowolnym miejscu.

Zastosowanie Testo 270

Tester jakości olejów spożywczych znajdzie zastosowanie w restauracjach, kuchniach, cateringu, inspekcji sanitarnej, a także w przemysłowych procesach produkcji żywności.

Tester jakości oleju Testo 270 oferujemy w zestawie z olejem referencyjnym, walizką transportową wysokiej jakości, fabrycznym protokołem kalibracji, bateriami oraz instrukcją obsługi.

Parametr Tester jakości oleju Testo 270
Pomiar temperatury PTC
Zakres pomiarowy od 40 do 200 °C
Dokładność ±1,5 °C
Rozdzielczość 0,1 °C
TPM
Zakres pomiarowy od 0,0 do 40,0 % TPM
Dokładność ±2 % TPM (od 40 do 190 °C)
Rozdzielczość 0,5 % TPM (od 40 do 190 °C)
Ogólne dane techniczne
Wilgotność pracy od 0 do +90 % RH
Czas reakcji 30 s
Wymiary 170 x 50 x 300 mm
Temperatura pracy od 0 do 50 °C
Obudowa ABS / ABS-PC z włókna szklanego
Klasa ochrony IP65
Długość próbnika 175 mm
Długość końcówki próbnika 35 mm
Średnica sondy 11 mm
Średnica końcówki sondy 10 mm
Funkcja alarmu ustawianie max i min. TPM, alarm z kolorowym wyświetlaczem (zielony, pomarańczowy, czerwony)
Typ baterii 2 x AAA (LR03)
Wyświetlacz LCD, 2-liniowy, podświetlany
Waga 255 g

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail