Filtry strzykawkowe Chromafil – membrana GF/PA

Filtry strzykawkowe Chromafil – membrana GF/PA

Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.

Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra typu combi. Zawierają membranę wstępną z włókna szklanego (śr. porów 1,0 µm) oraz membranę właściwą z poliamidu (nylonu) (śr. porów 0,45 µm lub 0,20 µm). Dedykowane do filtrowania roztworów hydrofilowych, wodnych i wodno-organicznych o średniej polarności. Doskonałe do oczyszczania próbek wymagających, z duża zawartością cząstek stałych, lepkich. Dostępne w wersji niesterylnej w opakowaniach po 100 szt. Obudowa spawana sonicznie, wykonana z PP. Autoklawowalne w 121°C.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Typ Śr. porów Śr. membrany Kod barwny Stopień czystości Szt./Op. Cena nettoIlość
Filtry strzykawkowe Chromafil - membrana GF/PA - m-3230 - filtry-strzykawkowe-chromafil-xtra - gf-pa-20-25 - 10-%c2%b5m-020-%c2%b5m - 25-mm - bezbarwne - 100-szt - niesterylne M-3230 / m3230Filtry strzykawkowe Chromafil® XtraGF/PA-20/251,0 µm/0,20 µm25 mmbezbarwneniesterylne100 szt. Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.
-
+
Filtry strzykawkowe Chromafil - membrana GF/PA - m-3232 - filtry-strzykawkowe-chromafil-xtra - gf-pa-45-25 - 10-%c2%b5m-045-%c2%b5m - 25-mm - bezbarwne - 100-szt - niesterylne M-3232 / m3232Filtry strzykawkowe Chromafil® XtraGF/PA-45/251,0 µm/0,45 µm25 mmbezbarwneniesterylne100 szt. Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.
-
+

Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra typu combi

Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra typu combi zawierają filtr wstępny z włókna szklanego oraz filtr właściwy wykonany z nylonu. Membrana z GF o większej średnicy porów (1,0 µm) umożliwia wstępne oczyszczenie filtrowanej próbki. Filtrat trafia następnie na membranę z PA o mniejszej średnicy porów (0,2 µm lub 0,45 µm). Filtry strzykawkowe combi GF/PA bardzo dobrze sprawdzą się przy filtrowaniu próbek o dużej zawartości cząstek stałych. Membrana z włókna szklanego (śr. porów 1,0 µm) zatrzymuje większe cząstki, zanim trafią one na membranę o mniejszej średnicy porów. Dzięki temu główna membrana nie ulega tak łatwo zatkaniu. Wpływa to na poprawienie wydajności filtracji, zwłaszcza w przypadku mocno zanieczyszczonych próbek.

Właściwości membran GF i PA

Membrana z włókna szklanego jest hydrofilowa, obojętna chemicznie, odpowiednia do próbek lepkich i o dużej zawartości cząstek stałych, np. pożywek mikrobiologicznych, próbek gleby, itp. Ponadto, pory o średnicy 1,0 µm umożliwiają większy przepływ przy wymagających próbkach, nie ulegają szybkiemu zatkaniu. Natomiast hydrofilowa membrana wykonana z poliamidu (nylonu), dedykowana jest do pracy z roztworami wodnymi oraz wodno-organicznymi o średniej polarności. Obie membrany charakteryzują się umiarkowaną (w stronę wysokiej) zdolnością wiązania białek.

Charakterystyka filtrów Chromafil

Aby zminimalizować możliwość zanieczyszczenia filtrowanej próbki obudowa filtrów jest spawana sonicznie. Zapewnia to bardzo mocne i trwałe łączenie obu części. Umożliwia to również używanie filtrów w obu kierunkach. Ponadto obudowa filtrów strzykawkowych Chromafil wykonana jest z czystego polipropylenu. Znacząco redukuje to zawartość substancji ekstrahowalnych, które mogłyby zanieczyścić filtrowaną próbkę.

Wewnątrz filtrów strzykawkowych znajduje się deflektor w kształcie gwiazdy. Rozdziela on strumień cieczy tak, aby próbka podawana była równomiernie na całą powierzchnię filtrującą i nie uderzała bezpośrednio w membranę. Zapobiega to jej uszkodzeniu lub zapchaniu, a także poprawia parametry przepływu. Na wejściu filtrów Chromafil zastosowano złącze typu Luer-Lock. Jest ono bezpieczne nawet przy pracy przy podwyższonym ciśnieniu. Na wyjściu zastosowano natomiast złącze Luer.

Filtry Chromafil Xtra z membraną wykonaną z GF/PA dostępne są w wersji niesterylnej, w opakowaniach po 100 szt. Można je sterylizować w 121°C. Charakteryzują się bezbarwną obudową, na której widnieje informacja o membranie (GF/PA) oraz wielkości porów (0,20 µm lub 0,45 µm). Jest to bardzo przydatne przy walidacji i certyfikacji metod. Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra z membraną GF/PA o śr. 25 mm  przeznaczone są dla próbek o objętości od 5 do 100 ml.

Dostępne rodzaje membran

Filtry strzykawkowe Chromafil typu combi dostępne są w 5 wersjach:

  • GF/PA – włókno szklane / poliamid (nylon)
  • GF/PET – włókno szklane / poliester
  • GF/PTFE – włókno szklane / poli(tetrafluoroetylen)
  • GF/PVDF – włókno szklane / poli(fluorek winylidenu)
  • GF/RC – włókno szklane / regenerowana celuloza.

Klasyczne filtry strzykawkowe Chromafil oferowane są z różnorodnymi membrami: PA (poliamid/nylon), CA (octan celulozy), MV (mieszane estry celulozy), RC (regenerowana celuloza), PES (polieterosulfon), PVDF [poli(fluorek winylidenu)], PET (poliester), PTFE [poli(tetrafluoroetylenu)], H-PTFE (hydrofilizowany politetrafluoroetylen), GF (włókno szklane), IC (specjalna membrana do chromatografii jonowymiennej).

 

 

Macherey-Nagel – filtry Chromafil – kompatybilność chemiczna – EN

Macherey-Nagel – filtry Chromafil Xtra – zastosowanie i właściwości – EN

Objętość próbki Średnica filtra Objętość martwa Powierzchnia filtracji
≤ 1 ml 3 mm 5 μl 0,07 cm2
1-5 ml 13 mm 30 μl 1,33 cm2
1-5 ml 15 mm 35 μl 1,77 cm2
5-100 ml 25 mm 80 μl 4,91 cm2

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail