Filtry strzykawkowe Chromafil – membrana GF/PTFE

Filtry strzykawkowe Chromafil – membrana GF/PTFE

Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.

Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra typu combi. Zawierają membranę wstępną z włókna szklanego (śr. porów 1,0 µm) oraz membranę właściwą z PTFE (śr. porów 0,45 µm lub 0,20 µm). Sprawdzą się przy wszystkich rodzajach rozpuszczalników. Obie membrany są bardzo odporne chemicznie. Doskonałe do oczyszczania próbek wymagających, z duża zawartością cząstek stałych, lepkich. Dostępne w wersji niesterylnej w opakowaniach po 100 szt. Szczelna obudowa z PP. Autoklawowalne w 121°C.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Typ Śr. porów Śr. membrany Kod barwny Stopień czystości Szt./Op. Cena nettoIlość
Filtry strzykawkowe Chromafil - membrana GF/PTFE - m-3237 - filtry-strzykawkowe-chromafil-xtra - gf-ptfe-20-25 - 10-%c2%b5m-020-%c2%b5m - 25-mm - bezbarwne - 100-szt - niesterylne M-3237 / m3237Filtry strzykawkowe Chromafil® XtraGF/PTFE-20/251,0 µm/0,20 µm25 mmbezbarwneniesterylne100 szt. Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.
-
+
Filtry strzykawkowe Chromafil - membrana GF/PTFE - m-3239 - filtry-strzykawkowe-chromafil-xtra - gf-ptfe-45-25 - 10-%c2%b5m-045-%c2%b5m - 25-mm - bezbarwne - 100-szt - niesterylne M-3239 / m3239Filtry strzykawkowe Chromafil® XtraGF/PTFE-45/251,0 µm/0,45 µm25 mmbezbarwneniesterylne100 szt. Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.
-
+

Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra typu combi

Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra typu combi zawierają filtr wstępny z włókna szklanego oraz filtr właściwy wykonany z PTFE. Membrana z GF o większej średnicy porów (1,0 µm) pozwala na wstępne oczyszczenie filtrowanej próbki, zanim trafi ona na membranę z PTFE o mniejszej średnicy porów (0,45 µm lub 0,2 µm). Bardzo dobrze sprawdzą się przy filtrowaniu próbek o dużej zawartości cząstek stałych. Obecność filtra wstępnego przyczynia się do zmniejszenia ciśnienie i zwiększenia wydajności filtracji.

Dostępne rodzaje membran

Filtry strzykawkowe Chromafil typu combi, przeznaczone do wymagających, lepkich próbek, występują w 5 wersjach:

  • GF/PA – włókno szklane / poliamid (nylon)
  • GF/PET – włókno szklane / poliester
  • GF/PTFE – włókno szklane / poli(tetrafluoroetylen)
  • GF/PVDF – włókno szklane / poli(fluorek winylidenu)
  • GF/RC – włókno szklane / regenerowana celuloza.

Klasyczne filtry strzykawkowe Chromafil oferowane są z różnorodnymi membrami: PTFE [poli(tetrafluoroetylenu)], H-PTFE (hydrofilizowany politetrafluoroetylen), CA (octan celulozy), MV (mieszane estry celulozy), RC (regenerowana celuloza), PES (polieterosulfon), PVDF [poli(fluorek winylidenu)],  PA (poliamid/nylon), PET (poliester), GF (włókno szklane), IC (specjalna membrana do chromatografii jonowymiennej).

Właściwości membran GF i PTFE

Membrana z włókna szklanego jest hydrofilowa, obojętna chemicznie, odpowiednia do próbek lepkich i o dużej zawartości cząstek stałych, np. pożywek mikrobiologicznych, próbek gleby, itp. Ponadto, pory o średnicy 1,0 µm umożliwiają większy przepływ przy wymagających próbkach, nie ulegają szybkiemu zatkaniu. Hydrofobowa membrana wykonana z poli(tetrafluoroetylenu) jest również niezwykle odporna chemicznie. Można ją stosować wszystkich rozpuszczalników, w tym do próbek kwaśnych lub zasadowych. Przemycie membrany alkoholem, a następnie wodą, zmienia jej właściwości na bardziej hydrofilowe. Obie membrany charakteryzują się umiarkowaną (w stronę wysokiej) zdolnością wiązania białek.

Charakterystyka filtrów Chromafil

Na wejściu filtrów Chromafil zastosowano złącze typu Luer-Lock. Jest ono bezpieczne nawet przy pracy przy podwyższonym ciśnieniu. Na wyjściu zastosowano natomiast złącze Luer. Wewnątrz filtrów strzykawkowych znajduje się deflektor w kształcie gwiazdy. Rozdziela on strumień cieczy tak, aby próbka podawana była równomiernie na całą powierzchnię filtrującą i nie uderzała bezpośrednio w membranę. Zapobiega to jej uszkodzeniu lub zapchaniu, a także poprawia parametry przepływu.

Aby zminimalizować możliwość zanieczyszczenia filtrowanej próbki obudowa filtrów jest spawana sonicznie. Zapewnia to bardzo mocne i trwałe łączenie obu części. Umożliwia to również używanie filtrów w obu kierunkach. Ponadto obudowa filtrów strzykawkowych Chromafil wykonana jest z czystego polipropylenu. Znacząco redukuje to zawartość substancji ekstrahowalnych, które mogłyby zanieczyścić filtrowaną próbkę.

Filtry Chromafil Xtra z membraną wykonaną z GF/PTFE dostępne są w wersji niesterylnej, w opakowaniach po 100 szt. Można je sterylizować w 121°C. Charakteryzują się bezbarwną obudową, na której widnieje informacja o membranie (GF/PTFE) oraz wielkości porów (0,20 µm lub 0,45 µm). Jest to bardzo przydatne przy walidacji i certyfikacji metod. Filtry strzykawkowe Chromafil Xtra z membraną GF/PTFE o śr. 25 mm  przeznaczone są dla próbek o objętości od 5 do 100 ml.

_Macherey-Nagel – filtry Chromafil – kompatybilność chemiczna – EN

_Macherey-Nagel – filtry Chromafil Xtra – zastosowanie i właściwości – EN

Objętość próbki Średnica filtra Objętość martwa Powierzchnia filtracji
≤ 1 ml 3 mm 5 μl 0,07 cm2
1-5 ml 13 mm 30 μl 1,33 cm2
1-5 ml 15 mm 35 μl 1,77 cm2
5-100 ml 25 mm 80 μl 4,91 cm2

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail