Filtry strzykawkowe Chromafil – membrana GF/PVDF

Filtry strzykawkowe Chromafil – membrana GF/PVDF

590,95 2317,82 

Filtry strzykawkowe Chromafil GF/PVDF zawierają 2 membrany: wstępną z włókna szklanego (śr. porów 1,0 µm) oraz membranę właściwą z PVDF (śr. porów 0,45 µm). Przeznaczone do roztworów wodnych, rozpuszczalnych w wodzie oligomerów i polimerów (np. białek). Doskonałe do oczyszczania próbek przed analizami chromatograficznymi, w tym próbek wymagających, zanieczyszczonych i lepkich. Dostępne w wersji niesterylnej w opakowaniach po 100 lub 400 szt. Szczelna obudowa z PP. Możliwość sterylizacji w 121°C.

Zobacz inne produkty z kategorii:
Miniatura Nr-art. Nazwa Typ Śr. porów Śr. membrany Kod barwny Stopień czystości Szt./Op. Cena nettoIlość
Filtry strzykawkowe Chromafil - membrana GF/PVDF - m-3017 - filtry-strzykawkowe-chromafil - gf-p-45-25 - 10-%c2%b5m-045-%c2%b5m - 25-mm - czarne-biale - 100-szt - niesterylne M-3017 / m3017Filtry strzykawkowe Chromafil®GF/P-45/251,0 µm/0,45 µm25 mmczarne/białeniesterylne100 szt. Original price was: 687,15 zł.Current price is: 590,95 zł.
-
+
Filtry strzykawkowe Chromafil - membrana GF/PVDF - m-3018 - filtry-strzykawkowe-chromafil - gf-p-45-25 - 10-%c2%b5m-045-%c2%b5m - 25-mm - czarne-biale - 400-szt - niesterylne M-3018 / m3018Filtry strzykawkowe Chromafil®GF/P-45/251,0 µm/0,45 µm25 mmczarne/białeniesterylne400 szt. Original price was: 2695,14 zł.Current price is: 2317,82 zł.
-
+

Filtry strzykawkowe Chromafil typu combi

Filtry strzykawkowe Chromafil GF/PVDF zawierają 2 membrany: wstępną z włókna szklanego (śr. porów 1,0 µm) oraz membranę właściwą z PVDF (śr. porów 0,45 µm). Membrana z GF pozwala na wstępne oczyszczenie filtrowanej próbki. Następnie roztwór trafia na membranę właściwą wykonaną z PVDF.  Filtry typu combi GF/PVDF bardzo dobrze sprawdzą się przy oczyszczaniu roztworów lepkich lub próbek dużej zawartości cząstek stałych. Obecność filtra z włókna szklanego zapobiega szybkiemu zapychaniu membrany właściwej, redukuje tworzące się wewnątrz filtra ciśnienie, co wpływa na znaczne zwiększenie wydajności procesu filtracji.

Właściwości membran

Membrana wstępna wykonana z włókna szklanego jest hydrofilowa, obojętna chemicznie, odpowiednia do próbek o dużej zawartości cząstek stałych lub wysokiej lepkości, np. pożywek mikrobiologicznych, próbek gleby, itp. Hydrofilowa membrana wykonana z poli(fluorku winylidenu) jest przeznaczona do filtrowania roztworów wodnych – rozpuszczalnych w wodzie oligomerów i polimerów (np. białek). Filtry strzykawkowe Chromafil GF/PVDF charakteryzują się umiarkowaną (w stronę wysokiej) zdolnością wiązania białek. Doskonałe do wstępnego oczyszczania próbek przed analizami chromatograficznymi, m.in. GC, SFC, UHPLC, HPLC (śr. cząstek <3 µm). Sprawdzą się również w przypadku kolumn z wypełnieniem core-shell.

Charakterystyka filtrów Chromafil GF i PVDF

Obudowa filtrów Chromafil jest wykonana z najwyższej jakości polipropylenu. Do połączenia obu części wykorzystano spawanie soniczne zamiast kleju. Zapewnia to bardzo mocne i trwałe łączenie filtrów, jak również ogranicza obecność substancji, które mogłyby przeniknąć do próbki i ją zanieczyścić. Filtry strzykawkowe Chromafil można używać w obu kierunkach.

Na wejściu filtrów Chromafil zastosowano złącze typu Luer-Lock, odpowiednie do pracy przy wysokim ciśnieniu. Natomiast na wyjściu zastosowano złącze Luer. Strumień cieczy podawanej na membranę jest rozdzielany przez deflektor w kształcie gwiazdy. Dzięki temu płyn nie uderza bezpośrednio w membranę, a jest podawany równomiernie na całą powierzchnię filtrującą. Zapobiega to przerwaniu lub zapchaniu membrany, a także poprawia parametry przepływu. Obudowa filtrów strzykawkowych Chromafil wykonana jest z polipropylenu najwyższej jakości. Ponadto filtry nie są klejone, ale spawane sonicznie. Zapewnia to bardzo dobre łączenie obu części i jednocześnie gwarantuje bardzo niską zawartość substancji ekstrahowalnych, które mogą zanieczyścić próbkę. Mocne, trwałe łączenie pozwala na użycie filtrów w obu kierunkach.

Podobnie jak klasyczne filtry Chromafil, również filtry typu combi są oznaczone kodem barwnym. W przypadku membrany o średnicy porów wynoszącej 0,45 μm górna część obudowy ma kolor czarny. Kolor dolnej części obudowy pozwala natomiast zidentyfikować rodzaj membrany. W przypadku membrany z poli(fluorku winylidenu) (PVDF) jest to kolor biały. Filtry strzykawkowe Chromafil z membraną GF/PVDF mają śr. 25 mm i są przeznaczone dla próbek o objętości od 5 do 100 ml. Dostępne w wersji niesterylnej, w opakowaniach po 100 lub 400 szt. Można je sterylizować w 121°C.

Dostępne rodzaje membran

Filtry strzykawkowe Chromafil typu combi, przeznaczone do wymagających, lepkich próbek, występują w 5 wersjach:

  • GF/PA – włókno szklane / poliamid (nylon)
  • GF/PET – włókno szklane / poliester
  • GF/PTFE – włókno szklane / poli(tetrafluoroetylen)
  • GF/PVDF – włókno szklane / poli(fluorek winylidenu)
  • GF/RC – włókno szklane / regenerowana celuloza.

Klasyczne filtry strzykawkowe Chromafil oferowane są z różnorodnymi membrami: PVDF [poli(fluorek winylidenu)], CA (octan celulozy), MV (mieszane estry celulozy), RC (regenerowana celuloza), PES (polieterosulfon), PET (poliester), PA (poliamid/nylon), PTFE [poli(tetrafluoroetylenu)], H-PTFE (hydrofilizowany politetrafluoroetylen), GF (włókno szklane), IC (specjalna membrana do chromatografii jonowymiennej).

_Macherey-Nagel – filtry Chromafil – kompatybilność chemiczna – EN

_PMacherey-Nagel – filtry Chromafil Xtra – zastosowanie i właściwości – EN

Objętość próbki Średnica filtra Objętość martwa Powierzchnia filtracji
≤ 1 ml 3 mm 5 μl 0,07 cm2
1-5 ml 13 mm 30 μl 1,33 cm2
1-5 ml 15 mm 35 μl 1,77 cm2
5-100 ml 25 mm 80 μl 4,91 cm2

Powiązane produkty

Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail