Podkategorie

Probówki i butelki wirówkowe – charakterystyka

Probówki wirówkowe i butelki wirówkowe charakteryzuje duża wytrzymałość na wirowanie, również przy dużych przyspieszeniach. W ofercie posiadamy zarówno plastikowe probówki i butelki wirówkowe, jak i szklane probówki do wirówek. Występują one  w wersji sterylnej i niesterylnej.
Najczęściej stosowanymi pojemnościami, jeśli chodzi o probówki wirówkowe są: 1,5 ml i 2,0 ml, a także 15 ml i 50 ml – pasują one do popularnych wirówek laboratoryjnych. W ofercie posiadamy również probówki do wirówek o innych pojemnościach – przeznaczone do bardziej specyficznych badań i urządzeń. Butelki wirówkowe przeznaczone są do wirowania większych objętości prób. Oferujemy także butelki do wirówek o pojemności nawet 500 ml.

Probówki i butelki wirówkowe – zastosowanie

Probówki wirówkowe i butelki wirówkowe wykorzystywane są w większości badań laboratoryjnych (chemia, biologia, biochemia, medycyna kliniczna itp.), gdzie potrzebne jest dokładne oddzielanie i izolacja części składowych próbki. Wykorzystywane są one np. do wirowania gradientowego, a także do izolacji kwasów nukleinowych i białek, rozdzielania komórek, a także do rozdzielania emulsji.


Kontakt telefoniczny
Kontakt e-mail