Płytki Deepwell Eppendorf z 96 lub 384 dołkami zostały wykonane z najwyższej jakości polipropylenu. Dzięki temu charakteryzują się wysoką odpornością na odczynniki i rozpuszczalniki chemiczne. Ponadto, mogą być używane w bardzo szerokim zakresie temperatur. Są odpowiednie do przechowywania próbek w niskich temperaturach (do -86 °C), jak również do eksperymentów przeprowadzanych w 100 °C (np. denaturacja DNA). Płytki Deepwell Eppendorf można sterylizować w 121 °C (20 min). Nadają się zarówno do eksperymentów przeprowadzanych automatycznie, jak i manualnie. Można układać je w stosy, jedna na drugiej. Dzięki zastosowaniu kontrastujących oznaczeń OptiTrack® analizowane próbki można szybko zidentyfikować. Minimalizuje to ryzyko błędu przy pipetowaniu. Natomiast zastosowanie technologii RecoverMax® pozwala na ograniczenie strat reagentów do minimum. Dzięki wygładzonym dołkom o zaokrąglonych brzegach straty próbek są minimalne. W przypadku płytek w formacie 384-dołkowym ich kontury zostały wygładzone. Ogranicza to ryzyko kontaminacji krzyżowej. Podwyższone obrzeża dołków ułatwiają precyzyjne i szczelne zamknięcie.
Płytki Deepwell firmy Eppendorf można wirować z przyspieszeniem do 6000 x g (wersja sterylna do 5000 x g). Znacząco skraca to i ułatwia pracę przy długich protokołach. Wersja z 384 dołkami dostępna jest z ramką w kolorze białym, natomiast płytki Deepwell z 96 dołkami dostępne są z różnymi kolorami obramowania: białym, żółtym, zielonym oraz niebieskim. Bardzo duża różnorodność oferowanych pojemności pozwala na wybór płytki deepwell idealnej dla konkretnego zastosowania. Pojemność pojedynczego dołka w płytkach w formacie 384-dołkowym to 200 µl. Natomiast płytki 96-dołkowe są dostępne w 3 pojemnościach dołka: 500 µl, 1000 µl oraz 2000 µl. Warianty z białymi ramkami dostępne są w standardowym opakowaniu, jak również w opakowaniu powiększonym, dla analiz wykonywanych na większą skalę.
Płytki Deepwell Eppendorf dostępne w stopniu czystości PCR Clean lub Sterile. Sprawdzą się doskonale do hodowli mikrobiologicznych, izolacji kwasów nukleinowych na dużą skalę, analizy białek, przechowywanie cDNA, banków genomowych, siRNA, bibliotek oligonukleotydowych, przechowywanie wartościowych próbek białek i DNA.